מחדל | התחבורה הציבורית לכותל הופסקה בעקבות טרור אבנים. ח"כ מעוז: "לכנס בדחיפות את הוועדה לביטחון פנים" - 0404
מחדל | התחבורה הציבורית לכותל הופסקה בעקבות טרור אבנים. ח שלמה מאיר

מחדל | התחבורה הציבורית לכותל הופסקה בעקבות טרור אבנים. ח"כ מעוז: "לכנס בדחיפות את הוועדה לביטחון פנים"

התחבורה הציבורית לכותל המערבי בירושלים הופסקה עקב טרור אבנים מתמשך באזור שער שכם בירושלים ועל רקע היעדר המשילות של ממשלת בנט. בעקבות כך פנה הערב (שני) יו"ר מפלגת נעם, ח"כ אבי מעוז (הציונות הדתית) בבקשה דחופה לכנס את הוועדה לביטחון פנים לדיון בעניין.

בבקשה שהוגשה ליו"ר הוועדה ‏ח"כ מירב בן ארי נכתב: "‏היום פורסם כי מאחר ולאחרונה נזרקו אבנים על אוטובוסים בציר הנסיעה לכותל המערבי על ידי פורעים ‏ערבים החליטה חברת אגד, על פי הנחיית משטרת ישראל, להפסיק את מסלולי הנסיעה לכותל בשלב זה.

מעבר לאוזלת ידה של המשטרה, שנמנעת מטיפול בפורעים ומייצור ביטחון לנוסעים לשריד בית מקדשנו, ‏עצם ביטול הנסיעה לכותל מונעת מרבים להגיע למקום הקדוש, מחמת קושי ההגעה ברכבים פרטיים".

לאור כך, ביקש ח"כ מעוז לקיים דיון דחוף בוועדה "לאור האמור אבקש לקיים דיון דחוף בוועדה עם כלל הגורמים הרלוונטיים".

מהמשטרה נמסר לחדשות 0404: ״מדובר בטענות חסרות כל אחיזה במציאות, שכן המשטרה לא נתנה כל הוראה כאמור. צר לנו על כך שיש גורמים המנסים להעביר את האחריות להחלטות מעין אלו, שנעשו שלא על דעתנו ושלא בהוראת גורם משטרתי מוסמך כלשהו.

אם חברת אגד החליטה להפסיק את הגעת אוטובוסים לכותל המערבי מיוזמתה, הרי שהדבר מנוגד לחלוטין לעמדתנו. נציין כי בתקופה האחרונה המשטרה עצרה מפרי סדר רבים באזור, כולל כאלו שניסו לפגוע באוטובוסים, ומדי ערב פועלים במקום כוחות משטרה גדולים. נמשיך לפעול בנחישות לשמירה על הסדר הציבורי באזור למען שלומם ובטחונם של משתמשי הדרך באשר הם״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]