הורוביץ' הודיע על מתווה מעודכן לקיצור התורנויות בבתי החולים | כל הפרטים - 0404
הורוביץ' הודיע על מתווה מעודכן לקיצור התורנויות בבתי החולים | כל הפרטים מרים אלסטר, פלאש 90

הורוביץ' הודיע על מתווה מעודכן לקיצור התורנויות בבתי החולים | כל הפרטים

אחרי התפטרות המונית של מתמחים במהלך היום ולאחר שרק לאחרונה טען ניצן הורוביץ' כי שביתות לא יועילו וכי בלתי אפשרי להתגמש מעבר למתווה הראשון שהוצג הערב (שני) הציג שר הבריאות את פרטי המתווה המעודכן לקיצור תורנויות המתמחים.

פרטי המתווה גובשו בימים האחרונים בהנחיית שר הבריאות, בתהליך שהוביל מנכ"ל המשרד פרופ' נחמן אש. התכנית עוצבה בידי אנשי המקצוע במשרד הבריאות, בשיתוף עם ההסתדרות הרפואית בישראל, עם מתמחים ומתמחות מכל הארגונים ומכל בתי החולים, ובהתייעצות עם מנהלי בתי חולים ומנהלי מחלקות.

הורוביץ פנה למתמחים והביע תקווה כי עם עדכון המתווה יסיימו המתחמחים את מחאתם: "רבים מכם חוששים שמתווה קיצור התורנויות שגיבשנו לא יושלם. זו אינה אפשרות מבחינתי. על מנת לספק לכם ודאות אני מציג בפניכם ובפני מערכת הבריאות כולה מפת דרכים ברורה המעגנת באופן ממשי את מחויבותנו להשלמת המהלך".

המתווה המעודכן לקיצור התורנויות:

25.10.21 – הפעלת צוות יישום למתווה קיצור התורנויות בראשות המשנה למנכ"ל משרד הבריאות ובהשתתפות נציג משרד האוצר, נציג מנהלי בתי החולים, נציג ההסתדרות הרפואית ונציגי מתמחים.

31.3.22 – יישום מתווה קיצור התורנויות ב-10 בתי החולים בפריפריה.

30.11.22 – הרחבת המתווה למחלקות פנימית ורפואה דחופה בשני בתי חולים במרכז הארץ.

31.3.23 – הרחבת המתווה למחלקות פנימית ורפואה דחופה בכל בתי החולים בישראל.

30.11.23 – יישום השלב השלישי במתווה, שיגובש על ידי צוות היישום ויאושר על ידי שר הבריאות עד ליום 31.3.22.

עוד הבהיר הורוביץ כי "בכוונתי להקדים את השלמת מתווה קיצור התורנויות בכל הארץ עד לסוף 2025". בנוסף, הבהיר שר הבריאות כי מתווה קיצור התורנויות יכלול קיצור גם במקצועות כירורגיים, וזאת במתווה מותאם.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]