ראשי שדולת ארץ ישראל בכנסת יערכו כנס חירום: "לעצור את מכירת הנגב והגליל לרע״מ תמורת התקציב" - 0404
ראשי שדולת ארץ ישראל בכנסת יערכו כנס חירום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

ראשי שדולת ארץ ישראל בכנסת יערכו כנס חירום: "לעצור את מכירת הנגב והגליל לרע״מ תמורת התקציב"

על רקע הגשת חוק החשמל של וואליד טאהא, אשר יאשר הלבנת בניה בלתי חוקית לעשרות אלפי מבנים במגזר הערבי בנגב, בגליל ובמזרח ירושלים, ועל רקע כוונת הממשלה לאשר נוסח מחורר כדרישת רע״מ להסדרה הבדואית בנגב אשר יפגע במשילות ישראל בנגב ויאפשר את המשך ההפקרות, תקיים שדולת ארץ ישראל מחר (שני) כינוס חירום.

ראשי שדולת ארץ ישראל, ח"כ יואב קיש וח"כ אורית סטרוק, מסרו: ״אנו חרדים לעתיד הנגב והגליל. ברור שאי-ההסכמה עם רע"מ מצביעה על כך שדרישות רע"מ הן מסוכנות ביותר. ובאותה מידה ברור גם שעמידתם האיתנה של השרים שקד ואלקין לא תוכל להימשך אם בנט יכנע לדרישות רע"מ.
לצערנו, לאחר שנים רבות בהן השדולה נאבקת על גבולות 67 והחלת הריבונות בשטחי יהודה ושומרון – אנו מוצאים עצמנו נסוגים שנים אחורה, ונאבקים גם על גבולות 48.

אנחנו לא קונים את התדרוכים בנוגע לחוק קמיניץ. הדרישה לביטול חוק קמיניץ היתה מראש דרישת-סרק שהוכנסה לשיח בתיאום עם רע״מ ע״מ שתהיה ה"עז" שיציגו כדי להוכיח שהממשלה לא נכנעה, ובכך יצדיקו את הכניעה בדרישות האחרות והמסוכנות״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]