מנכ"ל משרד הכלכלה על רפורמת הייבוא: "להכניס כמה שיותר תקנים, בלי לסכן את בטיחות ובריאות הציבור" - 0404
מנכ שמוליק גרוסמן, דוברות הכנסת

מנכ"ל משרד הכלכלה על רפורמת הייבוא: "להכניס כמה שיותר תקנים, בלי לסכן את בטיחות ובריאות הציבור"

מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה, רון מלכא, משתתף בשעה זו בישיבה של ועדת הכלכלה, שממשיכה להכין לקריאה שנייה ושלישית את רפורמת הייבוא מתוך חוק ההסדרים. המנכ"ל מלכא אמר לחברי הוועדה: "הרפורמה בייבוא ובתקינה, שמובילה שרת הכלכלה זה אירוע גדול מכונן, משהו שהכלכלה הישראלית שוועה אליו מזה זמן, והיום יוצא לפועל. נמצא פה הממונה על התקינה, שהצוות שלו עושה לילות כימים לקדם את הרפורמה. אנחנו בוחנים מאות תקנים שנכתבו במשך עשרות שנים. זה דורש עבודה יסודית, תיאום מול רגולטורים ורצון להכניס כמה שיותר תקנים בלי לסכן את הבטיחות והבריאות של הציבורי". 

קודם לכן אמר היו"ר ביטון כי הוועדה קיבלה את הרשימה של המוצרים שמוצע להחריג מהרפורמה, אך עדיין אין הסכמה על הרשימה בין כל גופי המשק. הוא הוסיף: "ננסה לייצר הסכמה על הרשימה ביעילות ובאפקטיביות". 

חברי הכנסת משה גפני וינון אזולאי שאלו האם נכון לבצע רפורמה כזו גדולה בחוק ההסדרים, והזהירו מפיטורי עובדים בפריפריה. ח"כ גפני התייחס במיוחד למפעל סינרג'י בשדרות, והזהיר כי יישום הרפורמה יביא לסגירתו ופיטורי 120 עובדיו. סגן השר אביר קארה אמר כי התוצאה תהייה הפוכה, ומלכא הוסיף: התחרות והיעילות ישמור את הצמיחה וזו הבשורה של הרפורמה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]