הצעת חוק להפרטת גלי צה"ל תעלה בראשון הקרוב. קרעי: "אין שום הצדקה לתחנה צבאית במימון המדינה" - 0404
הצעת חוק להפרטת גלי צה יונתן זינדל, פלאש 90

הצעת חוק להפרטת גלי צה"ל תעלה בראשון הקרוב. קרעי: "אין שום הצדקה לתחנה צבאית במימון המדינה"

ביום ראשון הקרוב תעלה לוועדת שרים לחקיקה הצעת החוק של חבר הכנסת שלמה קרעי מהלכוד להפרטת תחנת הרדיו גלי צה"ל.

לאחר שבשנים האחרונות, שרי בטחון שונים הביעו אי נוחות מהתחנה הצבאית, מאופייה או מעצם קיומה בצבא, במסקנות הוועדה האחרונה ("גלי צהל לאן, 2021) בנושא הוצעו ארבע חלופות מלבד סגירה מוחלטת כמו: שינוי תכני השידור לעיסוק בנושאי צבא ובנושאים נוספים שאינם פוליטיים; העברת התחנה לאחריות תאגיד השידור, ללא חיילים שישרתו בה; הפרטת התחנה והעברתה לגורם אזרחי, והקמת תאגיד סטטוטורי נפרד לגלי צה"ל.

לדבריו קרעי, שר הבטחון בני גנץ החליט לקדם את החלופה השישית והיא לנקות את גלי צהל מכל סמן ימני, למנות מפקדת גל"צ שאפילו לא שירתה בצה"ל ולהתחיל בתהליך טיהור למען הבייס השמאלני שלו.

 קרעי מסר הבוקר כי הוא דוחה את הליך הטיהור הפוליטי של גנץ ומציע לו ולממשלה לחזור לחלופה הריאלית והצודקת היחידה והיא הפרטת גלי צה"ל לגורם פרטי ובכך להופכה לתחנה הארצית הפרטית הראשונה בישראל.

כזכור, ח"כ קרעי הגיש את ההצעה הזו מאז נבחר לכנסת, כבר ארבע כנסות. קרעי הסביר לחדשות 0404 כי הוא מתנגד לתחנה צבאית במדינה דמוקרטית ובוודאי כעת כאשר ישנם אנשים ובראשם שר הבטחון, שאינם מרוצים מהאיזון המינימלי שאליו הגיעה התחנה בשנים האחרונות.

"הגיע הזמן לפתוח את השוק, אין שום הצדקה לתחנה צבאית, אין שום הצדקה לשתי תחנות במימון ובחסות המדינה ואין שום הצדקה לכך שבישראל אין היום תחנת רדיו ארצית", הוסיף קרעי.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]