ראש השב"כ הנכנס, רונן בר: "האיום המרכזי, הציר השיעי בהובלת איראן, ימשיך לעמוד בלב עיסוק המודיעין" - 0404
ראש השב תקשורת שב"כ

ראש השב"כ הנכנס, רונן בר: "האיום המרכזי, הציר השיעי בהובלת איראן, ימשיך לעמוד בלב עיסוק המודיעין"

היום (רביעי), התקיים טקס חילופי ראש שירות הביטחון הכללי בין ראש השב"כ היוצא, נדב ארגמן, וראש השב"כ הנכנס, רונן בר, במשרד ראש הממשלה בירושלים.

ראש השב"כ הנכנס, רונן בר:

"יום חילופי ראש ארגון הוא יום עם תחושת התחדשות בארגון, יום עם תחושת חג והקלה למסיים ואצלי מהבוקר – יום עם תחושת אחריות כבדת משקל.

נדב מסיים בארגון תקופה ארוכה, וכאחד שעמד לצידו חלק ניכר מהדרך – אני יכול גם להעיד שמאוד מוצלחת. נדב, לקחת את הארגון קדימה בתחומים רבים ואין לי ספק שהם יהוו תשתית משמעותית לשנים הבאות.

בהמשך לשיחתנו, ראש הממשלה אולי מינית אותי לקפטן, אבל אני זכיתי לנבחרת שההגנה הטובה שלה היא ההתקפה ואשר לא תמתין לאף מחבל בקו השער, אלא תחדור דרך קבע לסכל כוונות ברחבת היריב.

האיום המרכזי לשלום האזור, הציר השיעי בהובלת איראן, מכונה של טרור, ריגול והשפעה, ימשיך לעמוד בלב העיסוק של קהיליית המודיעין ובתוכה השירות. מתוקף תפקידו ואחריותו יפעל השרות לסכל איום זה בכל מקום בו יזהה אותו – בארץ, בחו"ל ובזירת הסייבר.

מכל הארגונים, שב"כ הוא היחיד הנמצא ביום-יום בצומת המורכב והעדין שקיים בין זכויות היסוד השונות, אלו הכתובות של הדמוקרטיה ואלו הלא כתובות של מגילת זכויות האדם ובעיקר בצומת בין הזכות לביטחון ולחיים ובין הזכות לפרטיות ולכבוד האדם. אני מקווה שבכל צמתי ההחלטה יהיה לנו את הכח, האומץ והתבונה לאזן נכון בין מרכיבים אלו, ושנוכל לממש תוך שיקול דעת את עקרונות הדמוקרטיה המתגוננת.

רבות דובר לאחרונה על האלימות הגוברת בכלל ובחברה הערבית בפרט. השירות לא יישאר לעמוד מנגד. אחרי שנלמד את הנושא, נציג את האיזון הנכון שבין תרומתנו לחיזוק המשטרה לבין הגברת מעורבות השירות. ברור לנו שזו משימה לאומית.

השירות הוא ארגון של אנשים. המארג הרב-דורי מהווה מדגם מייצג של החברה הישראלית, אבל יותר מהכל זהו ארגון של אנשים מצוינים. חדורי מטרה, משוכנעים בצדקת הדרך וחברים אמיתיים. גם התמיכה שאני קיבלתי הייתה בשבילי תזכורת לכך. יהיה לי הכבוד להוביל את הנבחרת המופלאה הזו מתוך מחויבות לשמירה על בטחון אזרחי המדינה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]