הסרת משקפיים בלייזר לקראת הגיוס לצה"ל - 0404
הסרת משקפיים בלייזר לקראת הגיוס לצה CANVA

הסרת משקפיים בלייזר לקראת הגיוס לצה"ל

בשיתוף:פרופסור אבי סלומון 

האם אתם מתכננים להתגייס בקרוב לצבא ורוצים להגיע ליחידה קרבית? אם יש לכם משקפיים ופרופיל נמוך בהתאם,  אולי כדאי לכם לקרוא את המאמר הבא שמדבר על פרידה מהמשקפיים לע"י ניתוח לייזר להסרת משקפיים. 

אז כדי להתקבל ליחידה קרבית מובחרת אתם זקוקים לפרופיל 97. וגם אם אתם רוצים לשרת ביחידת שדה כלשהיא ויש לכם משקפיים, אזי המשקפיים עלולות להוות מטרד משמעותי. זה מתחיל באדים ובזיעה שמצטברים על העדשות, וממשיך בכך שהמשקפיים נופלות ונשברות תוך ריצה, זחילה בחול או הליכה בסבך קוצים. ואם יש לכם עדשות מגע, אז תארו איך זה להחליף אותן בלילה באמצע מסע אלונקות, עם פנס ומים מהמיימיה כדי לנקות את האצבעות המלוכלכות. כדי במאמר זה נדבר על היכולת להסיר משקפיים כבר לפני הגיוס לצה"ל,  להעלות את הפרופיל הרפואי כך שתוכלו להגיע לכל יחידה קרבית, וליהנות משירות קרבי חופשייים ממשקפיים או עדשות מגע.

בעזרת הטכנולוגיה המתקדמת המתבססת על מערכות לייזר מהירות ומדוייקות, המצוידות במערכות עקיבה מהירות אחרי תנועות העיניים, ניתן להסיר כיום כמעט כל מספר וכל צילינדר שיש במשקפיים. אבל צריך לדעת לתזמן נכון את הניתוח, כך שתוכלו להעלות את הפרופיל בזמן ולהגיע ליחידה המובחרת שבה אתם רוצים לשרת. 

עליכם לדעת שעל פי הנחיות הצבא, במשך 3 חודשים מיום הניתוח לא ניתן להעלות את הפרופיל, לא ניתן להשתתף ביום סיירות ("גיבושים") ולא ניתן להתגייס. רק 3 חודשים לאחר הניתוח, תוכלו לקבל מכתב מהמכון בו עברתם את הניתוח המציין את תאריך הניתוח, שיטת הניתוח ופירוט של חדות הראייה ובדיקת עיניים העדכנית. את המכתב תשלחו ל"מיטב", ושם ידאגו לעדכן את הפרופיל שלכם, וברוב המקרים להעלות אותו ל-97. רק אז תקבלו זימונים ליום סיירות וגיבושים השונים.

מהי שיטת הניתוח לרוצים להתגייס לקרבי?

שיטת הניתוח לכל הרוצים להתגייס ליחידות קרביות תהיה בד"כ PRK. בשיטה זאת מבוצע שיוף חיצוני של פני הקרנית. תהליך ההחלמה הראשוני נמשך כשבוע. לאחר מכן מתקבלת ראייה תפקודית סבירה, אך ראייה מושלמת מתקבלת לאחר חודש עד 3 חודשים. מסיבה זאת הצבא יעדכן את הפרופיל ויאפשר לכם להשתתף בגיבושים רק 3 חודשים לאחר הניתוח.

מכיוון שבמהלך שנת הלימודים האחרונה בתיכון יש אירועים נוספים כגון בחינות מגן ובחינות בגרות, ויש כאלה הרוצים לצאת לטיול בחו"ל לפני הגיוס, יש לתכנן היטב את תזמון הניתוח. כדי לעמוד בלוחות הזמנים הנ"ל אנחנו מבצעים ניתוחים להסרת משקפיים בלייזר למלש"בים המעוניינים בכך כבר מגיל 17.5, בתנאי כמובן שנמצאו מתאימים בבדיקת ההתאמה.

צילום פרטי

האם תוכלו לשרת בכל יחידה קרבית לאחר ניתוח לייזר בעיניים?

התשובה היא בהחלט כן. לאחר הניתוח תוכלו לשרת בכל היחידות המובחרות ביותר בצבא. יחד עם זאת חשוב לדעת שאם המספר במשקפיים לפני הניתוח היה בין 0 ל 8- (לקוצר ראייה) או בין 0 ל 4+ (לרוחק ראייה) ואם הצילינדר היה קטן מ 3-, אזי לאחר הניתוח הפרופיל יעלה ל-97. אם המספר חרג מהגבולות הנ"ל, הפרופיל יעלה ל-82. אם תרצו להתקבל גיבוש טיס, עליכם לדעת שמתקבלים לגיבוש רק אלו שהמספר במשקפיים היה נמוך מ 5.5- לפני הניתוח.

ולבסוף – חשוב לזכור אשר ניתוח לייזר להסרת משקפיים לפני הצבא מאפשר לא רק להעלות את הפרופיל ולהתקבל לכל היחידות המובחרות, אלא גם ליהנות מראייה איכותית ללא תלות במשקפיים במהלך כל המסלול המאתגר הצפוי לכם בצבא.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]