המשטרה תנגיש לציבור הרחב את מאגרי המידע אודות נתוני הפשיעה בישראל - 0404
המשטרה תנגיש לציבור הרחב את מאגרי המידע אודות נתוני הפשיעה בישראל

המשטרה תנגיש לציבור הרחב את מאגרי המידע אודות נתוני הפשיעה בישראל

המשרד לביטחון הפנים הודיע, בהודעה משותפת עם דוברות המשטרה, כי מאגרי המידע אודות נתוני הפשיעה בישראל יונגשו לציבור הרחב.

מהמשטרה נמסר כי משטרת ישראל רואה חשיבות רבה בשקיפות ומתן מידע אמין ומדויק לציבור ופועלת בימים אלו להנגיש נתונים נוספים לציבור הרחב".

במסגרת הנגשת שירותי משטרה לאזרח, משטרת ישראל תאפשר לאזרחים לצפות באתר data.gov.il בנתונים אודות מספר תיקי החקירה הפליליים בהם יש חשד לביצוע עבירה פלילית וכוללים את נתוני השנה הנוכחית ואת נתוני 5 שנים האחרונות.

הפרויקט שהינו חלק מיישום החלטת הממשלה נועד להקל על האזרחים, להנגיש את נתוני המשטרה, ולאפשר לאזרח לצפות בדו"ח בכל זמן נתון.

פילוח הנתונים כוללים את המחוז המשטרתי בו בוצעה העבירה, המרחב המשטרתי בו בוצעה העבירה, התחנה המשטרתית בה בוצעה העבירה, שם ישוב בו בוצעה העבירה, קוד אזור סטטיסטי בו בוצעה העבירה, שנה ורבעון בו בוצעה העבירה, קבוצה סטטיסטית (הקבצה גסה של העבירות), סוג סטטיסטי (הקבצה עדינה יותר המכילה כמה מאות של קבוצות עבירה), כמות תיקים.

מהמשטרה מוסרים כי התהליך עצמו קל ופשוט וכי על מנת לצפות בדוח יידרש הפונה להיכנס לאתר מאגרי המידע הממשלתיים ושם לבחור "מאגר התיקים פלילים" ושם יוכל לצפות בנתונים שיעודכנו מידי רבעון.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]