נתניהו: "הרשות פרסמה שישראל הסכימה לאיחוד של למעלה מ-440 משפחות - זה יישום בפועל של זכות השיבה" - 0404
נתניהו: יונתן סינדל, פלאש 90

נתניהו: "הרשות פרסמה שישראל הסכימה לאיחוד של למעלה מ-440 משפחות – זה יישום בפועל של זכות השיבה"

ראש הממשלה לשעבר ויו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו, נואם בשעה זו במליאת הכנסת במסגרת דיון 40 חתימות בנוגע לתקציב המדינה.

נתניהו: "אין לבנט מנדט, אזרחי ישראל אומרים את זה. אחרי שלושה חודשים בלבד כראש ממשלה, עם איתרוג וליטוף תקשורתי שאני לא זוכר כמוהו, בנט בקושי עובר את אחוז החסימה. לא היה דבר כזה בתולדות המדינה, שראש ממשלה מכהן מתנדנד כעלה נידף ברוח על גבול אחוז החסימה. גם לא היה דבר כזה לקחת שלטון עם 6 מנדטים שגם אותם הונית. הציבור פשוט לא קונה את הבלוף הזה, של מישהו שתיחמן את דרכו לראשות הממשלה, אחרי שהוא עצמו הצהיר שזה לא דמוקרטי להיות ראש ממשלה אפילו עם עשרה מנדטים. במצב הזה הציבור מביע אי-אמון חד משמעי בבנט.

אין לו דרך. אין לו חזון. אין לו הישגים ואין לו אידיאולוגיה. הוא פשוט לא מנהיג.

בממשלה הזאת הכל פייק. הכל בכאילו. בממשלה הזאת כל אחד עושה מה שהוא רוצה. אין פה ראש ממשלה. שרי הממשלה לא סופרים את בנט. רואים את זה בריאליטי החדש, ״המירוץ למוקטעה״ – ריצת החנופה של השרים ללשכת אבו מאזן. הסדרה הזו מותחת יותר מ״משחקי הדיונון״. בני גנץ וניצן הורוביץ הגיעו ראשונים, תמר זנדברג ומרב מיכאלי מתחרות על המקום השלישי והרביעי. הקרב צמוד, איזה מתח!

תוצאה אחת כבר ידועה. אתם החזרתם את אבו מאזן לחיים. הוא מחוזר על ידי שרי ממשלת ישראל כפי שלא קרה במשך שנים, מאז אוסלו. הריאליטי הזה היה מצחיק, אם הוא לא היה עצוב ומסוכן.

אחרי שמכרתם את הנגב למנסור עבאס, היום הרשות הפלסטינית פרסמה שישראל הסכימה לאיחוד של למעלה מ-440 משפחות בשטח ישראל. זהו יישום בפועל של ״זכות השיבה״, שמסכנת את קיומה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.

ולמה כל זה קורה? בגלל שבנט תלוי במנסור עבאס ובתנועה האיסלאמית. כשמנסור עבאס אומר – ״לכו למחמוד עבאס״ – אתם הולכים! כשהוא דורש איחוד משפחות – אתם מאחדים.

יאיר לפיד שאל בזמנו – ״איפה הכסף?״. שאלה מצויינת. איפה הכסף שהבטחתם להביא לחיילי החובה? איפה הכסף שקיצצתם מהדיור הציבורי? איפה הכסף לעצמאים? תשאלו את אביר קארה, הוא הצביע נגד, הפעם פעם אחת.

איפה הכסף למתמחים? איפה הכסף לרופאים? איפה הכסף לחקלאים, איפה הכסף לעסקים? אם בנט לא יידע את התשובה, אולי באמת נשאל את יאיר לפיד.

זה אותו לפיד שבזמנו התנגד בשצף קצף למושג ״ראש ממשלה חליפי״ – והיום הוא מכהן כראש ממשלה חליפי. זה אותו לפיד ששפך אש וגופרית על החוק הנוורוגי – והיום הופך את הכנסת לממלכת נורווגיה.

אמנם לפיד נמצא בביקור רשמי בישראל, אבל רוב הזמן הוא מטייל בחו״ל. אז ״איפה הכסף?״, גם לפיד יודע את התשובה. הכסף אצל מנסור עבאס והתנועה האיסלאמית שזכו בפייס – 53 מיליארד ש״ח.

בנט, זה פשוט גדול עליך. להתחפש לטייס – לא הופך אותך לטייס, ולהתחפש לראש ממשלה – לא הופך אותך לראש ממשלה. לכן בנט מגרד את אחוז החסימה מלמעלה ובקרוב. מלמטה, כמו כמה מחבריו פה. המטוס של ממשלת בנט מקרטע. בלי קברניט ובלי מסלול טיסה ועם כל כך הרבה ידיים על ההגה, סופו של המטוס הזה להתרסק. אבל יש תקווה. יש מטוס אחר שמחכה על המסלול, המטוס שלנו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]