עקב פניית בן גביר | הראפר האנטישמי לא ישתתף בקמפיין משרד הרווחה: "מי ששונא את ישראל - לא ראוי לקבל קמפיין" - 0404
עקב פניית בן גביר | הראפר האנטישמי לא ישתתף בקמפיין משרד הרווחה: יונתן סינדל, פלאש 90

עקב פניית בן גביר | הראפר האנטישמי לא ישתתף בקמפיין משרד הרווחה: "מי ששונא את ישראל – לא ראוי לקבל קמפיין"

משרד הרווחה והביטחון החברתי בראשות השר מאיר כהן שיתף קמפיין בכיכובו של תאמר נאפר, מוזיקאי המגדיר עצמו "פלסטיני בעל אזרחות ישראלית", להובלת קמפיין בחברה הערבית בנושא קו סיוע וייעוץ טלפוני.

יו"ר מפלגת עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר, פנה במכתב לשר נגד הראפר והזהיר: "מדינת ישראל לוקחת לקמפיין רשמי, על חשבון כספי משלמי המיסים, אנטישמי תומך טרור שקורא להחרמתה. אין זאת אלא יריקה בפרצופו של הציבור הישראלי". בן גביר הוסיף: "מדובר במוזיקאי קיצוני, לאומני ומסית הידוע במסרים האנטישמיים והאנטי-ישראליים שלו, שתומך בגלוי ב-BDS, תנועה הקוראת לחרם על מדינת ישראל ומגדיר את עצמו: "פלסטיני בעל אזרחות ישראלית והשווה את ישראל לנאצים".

ח"כ בן גביר הביא דוגמאות נוספות במכתבו: "נאפר תועד לפני כשנתיים במהלך הופעה בארה"ב אומר "אני לא יכול להיות אנטישמי לבד, בואו ננסה יחד". וכך למשל להקת "דם" אותה הקים, פרסמה בשנת 2001 שיר בשם "מין ארהאבי?" ("מי הטרוריסט"), אשר מאשים את ישראל בטרור כנגד הערבים, מצדיק את פעולות הטרור הערביות באינתיפאדה הראשונה במדיניות הכיבוש הישראלית ואף משווה את ישראל לגרמניה הנאצית".

בסיום מכתבו הדגיש בן גביר כי, "במילים אחרות, מדינת ישראל משתפת בקמפיין רשמי, על חשבון כספי משלמי המיסים, אנטישמי תומך טרור שקורא להחרמתה. אין זאת אלא יריקה בפרצופו של הציבור הישראלי". לאור הממצאים, ביקש ח"כ בן גביר משר הרווחה כהן, להפסיק את ההתקשרות עם תאמר נאפר באופן מידי.

במענה לפניית ח"כ בן גביר, הצהיר שר הרווחה כי לאור המידע שהעביר ח"כ בן גביר לידו ופירט במכתבו, הורה לאנשיו לעצור את הפרסום ששותף באתר המשרד ולהבא להפגין רגישות יתרה לכל הקשור לשיתופי פעולה עם גורמים שעצם השתתפותם יכולה להוביל לפגיעה בציבור הישראלי.

בן גביר מסר בתגובה: "שמח שהשר מאיר כהן נעתר לבקשתי והורה למשרדו לעצור כל התקשרות עם הראפר תאמר נפאר, ששונא את מדינת ישראל, מסית נגדה ומכנה אותה נאצית. יידע כל אומן שונא המדינה שאי אפשר לירוק על המדינה וחיילנו, להסית להכפיש ולהשמיץ מצד אחד ומצד שני להוביל קמפיין מטעם משרד ממשלתי. מי ששונא את צה"ל ואת עם ישראל, לא ראוי לקבל קמפיין ממדינת ישראל".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]