יוסי דגן: ״הכדור אצל בנט. אם הבנייה תוקפא - הממשלה לא תתקיים״ - 0404
יוסי דגן: ״הכדור אצל בנט. אם הבנייה תוקפא – הממשלה לא תתקיים״ דוברות מוא"ז שומרון

יוסי דגן: ״הכדור אצל בנט. אם הבנייה תוקפא – הממשלה לא תתקיים״

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, הגיב הבוקר (חמישי) לדיווחים, לפיהם ממשל ביידן העביר מסר לממשלת בנט בדרישה להפחית את הבנייה באזור ביהודה ושומרון.

דגן הבהיר כי הקפאה או "ריסון" של הבניה – בלשון הלחץ האמריקני, תביא לסיום כהונתה של הממשלה: ״הבנייה בארץ ישראל וכמובן ביו"ש היא רק בידיים של ממשלת ישראל, ולא בידיים של אף ממשלה זרה. הקפאה או 'ריסון' של בנייה יביאו לסיום כהונתה של הממשלה״.

"הכדור תמיד היה בירושלים, אף פעם לא בוושינגטון" – הדגיש דגן – "מי שמחליט הוא נפתלי בנט – ולא ג'ון ביידן. בדיוק כפי שאמרתי בממשלות הקודמות – אגיד זאת בצורה ברורה גם עכשיו: הכדור נמצא בירושלים, לא בוושינגטון ולא בשום מקום אחר.

יש לראש הממשלה את הזכות וההזדמנות ההסיטורית לבנות את ארץ ישראל בכל מקום – ובודאי בשומרון וביהודה, והעם מצפה ממנו לעשות את זה בלי לקבל הכתבות. האחריות לעשות ציונות היא עליו ועל הממשלה.

הציבור בישראל לא יקבל מושגים מכובסים כמו 'ריסון' – שהם בעצם הקפאה של הבנייה ביהודה ושומרון. הקפאה היא אמירה ומעשה ברורים של פגיעה בהמשך ההתיישבות היהודית ביו"ש. הקפאת בניה, בכל נוסח או מונח, משמעותה אחת – סוף קיומה של הממשלה".

דגן קרא לראש הממשלה בנט ולשרי הממשלה, להבהיר באופן נחרץ כי יאושרו תוכניות הבניה להרחבת היישובים ואזורי התעשיה בצורה מלאה: ״ההתיישבות בירושלים וביהודה ושומרון לא תהיה הבן החורג של אף ממשלה. כל ממשלה שתחזיר אותנו לימי ההקפאה – לא תהיה בעלת זכות קיום מוסרית, ערכית וגם פוליטית.

הציבור במדינת ישראל לא יקבל פגיעה בהמשך התפתחות ההתיישבות. זו הארץ שלנו, ואנחנו מבנה אותנו. היא שלנו! לאף מדינה בעולם אין ממשלה אחרת האוחרת לה מתי וכמה לבנות. גם למשפחות, הורים וילדים, שבחרו לתקוע יתד, לבנות את ביתן ביהודה ובשומרון מגיעה ודאות. כפי שידענו להאבק בעבר וכפי שנאבקנו עד היום בכל הקפאה, כך נילחם בכל התוקף בכל צעד של פגיעה בהתפתחות ההתיישבות.

אזרחי ישראל רוצים בהתפתחות יו"ש. יש לזה תמיכה ציבורית נרחבת בכל חלקי העם ואני קורא לרה"מ להורות בהקדם על כינוס הוועדה לתכנון, ולאשר את כל תוכניות הבניה הממתינות לאישור הוועדה. את כולן״, הדגיש דגן.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]