כתב אישום נגד מחבל שדקר בטעות ערבי בערב כיפור - 0404
כתב אישום נגד מחבל שדקר בטעות ערבי בערב כיפור מרים אלסטר, פלאש 90

כתב אישום נגד מחבל שדקר בטעות ערבי בערב כיפור

פרקליטות מחוז ת"א הגישה לבית משפט המחוזי כתב אישום כנגד המחבל מחמד חרוב, בגין מעשה טרור של ניסיון רצח, מעשה טרור של חבלה חמורה וכניסה לישראל בניגוד לחוק זאת לאחר שבערב יום כיפור האחרון דקר הנאשם באמצעות מברג אדם אשר סבר כי הוא ממוצא יהודי.

על פי כתב האישום שהגישה עו"ד נועה בר במועד שאינו ידוע החליט הנאשם לרצוח אדם ממוצא יהודי זאת מתוך ממניע לאומני-אידאולוגי ובמטרה לעורר פחד או בהלה בציבור. לצורך כך, ביום 15.9.21, ערב יום הכיפורים, הצטייד הנאשם במברג ונכנס, ללא היתר, לשטח ישראל.

בשעות אחר הצהריים הגיע הנאשם ליפו והחל לתור אחר קורבן פוטנציאלי למימוש תוכניתו. הנאשם, אשר סבר כי המתלונן הוא אדם ממוצא יהודי, התקרב אליו מבלי שזה הבחין בו, תוך שצעק לעברו בערבית "יהודי, יהודי", הטיח בראשו בקבוק מים שהיה לידו, ודקר אותו באמצעות המברג בפלג גופו העליון, בכוונה לגרום למותו.

במהלך האירוע אמר המתלונן לנאשם בערבית כי הוא ערבי ולא יהודי, אולם הנאשם התעלם מדבריו והמשיך לדקור אותו. רק לאחר שהנאשם סבר כי פציעותיו של המתלונן יובילו למותו, השליך את המברג, הותיר את המתלונן מתבוסס בדמו, ונמלט מהמקום.

כתוצאה ממעשי הנאשם נגרמו למתלונן חבלות חמורות הוא פונה לבית החולים, אושפז ונזקק לניתוח.

במקביל לכתב האישום הוגשה בקשת מעצר עד תום ההליכים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]