יו"ר ועדת הכלכלה: "לא מוכן שעל מוצר אחד יהיה כתוב באישור משרד הבריאות ועל השני באישור משרד הכלכלה" - 0404
יו שמוליק גרוסמן, דוברות הכנסת

יו"ר ועדת הכלכלה: "לא מוכן שעל מוצר אחד יהיה כתוב באישור משרד הבריאות ועל השני באישור משרד הכלכלה"

יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ מיכאל ביטון בדיון הוועדה: "לא מוכן שעל מוצר אחד יהיה כתוב באישור משרד הבריאות ועל השני יהיה כתוב באישור משרד הכלכלה – אם משרד הבריאות הוא חלק מהתהליך אז עד הסוף".

ביטון אמר את הדברים במהלך הדיון הראשון של ועדת הכלכלה בפרק התמרוקים מתוך רפורמה הייבוא, לאחר שנציגת משרד הבריאות, ד"ר אסנת לוקסנבורג, אמרה כי הצרכן יצטרך להתרגל לשוק חדש וכי המוצרים יסומנו בסימון שונה. מוצרים שמשרד הבריאות בדק יופיע עליהם שהם באישור משרד הבריאות, ועל יתר המוצרים יופיע שהם באישור מעבדה מוכרת. "אסור להטעות את הציבור", אמרה.

ח"כ רון כץ אמר כי הדבר מראש יסנדל את השינוי שרוצים להביא וכי אם משרד הבריאות אישר את המעבדה הבודקת אז הוא צריך לקחת אחריות. ח"כ מיכל שיר אמרה כי אם החוק יעבור ונשות ישראל ימשיכו לשלם, אז זה לא יקרה או שלא יעבור החוק.

ביטון ביקש ממשרד הבריאות לעשות שיעורי בית, ולבחון האם ניתן לכתוב על המוצר שהוא "נבדק על ידי מעבדה שאושרה על ידי משרד הבריאות". הוא הוסיף: "אם אתם רוצים לעשות רפורמה אבל לא מוכנים להיות חתומים עליה, אז כנראה שלא עד הסוף רוצים. יש הבדל בין להגיד שרוצים שלביות, לזה אני מוכן, לבין להגיד שזה לא באחריות משרד הבריאות וזו בעיה של משרד הכלכלה. – אם אתם חלק מהתהליך אז אתם עד הסוף בתהליך. הלקוח לא יראה משחת שיניים של משרד הבריאות ואחת של משרד הכלכלה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]