26 תושבי גוש דן נעצרו בחשד לביצוע עבירות מרמה במסווה של עסקאות "פורקס במטבעות דיגיטאליים" - 0404
26 תושבי גוש דן נעצרו בחשד לביצוע עבירות מרמה במסווה של עסקאות דוברות המשטרה

26 תושבי גוש דן נעצרו בחשד לביצוע עבירות מרמה במסווה של עסקאות "פורקס במטבעות דיגיטאליים"

יחידת ההונאה של משטרת ישראל במחוז תל אביב ניהלה במהלך החודש האחרון חקירה סמויה בשתוף ה-FBI, שראשיתה בדיווח שהתקבל מארה"ב, בדבר חשד כי קבוצת ישראלים מבצעים הונאה בהיקף של עשרות מיליוני שקלים, כלפי עשרות אזרחים בחו"ל, במסווה של עסקאות פיננסיות בתחום מטבעות "קריפטו".

בתוך כך, בלשי יחידת ההונאה המחוזית ויחידת מג"ב שחר 101 אתרו בתום חקירה סמויה שניהלו בחודש האחרון, את המשרד בתל אביב ממנו עפ"י החשד בוצעו העסקאות כלפי תושבי ארה"ב, לצד זיהוי מערך ההונאה, המונה למעלה מ-20 ישראלים העובדים במקום.

אמש בצעה המשטרה מעצר של 26 חשודים בארץ, במקביל למבצע מעצרים מתואם, שבוצע באותה עת במדינות נוספות על פני הגלובוס, ע"י רשויות אכיפה נוספות בחו"ל.

בנוסף למעצר החשודים, ערכו שוטרי יחידת ההונאה חיפוש ותפיסת מחשבים ואמצעי אחסון דיגיטליים , שעפ"י החשד מהווים ראיות בתיק החקירה.

בכוונת יחידת ההונאה של מחוז ת"א להביא בהמשך היום את 2 החשודים המרכזיים – תושבי גוש דן בשנות ה-30 לחייהם, לדיון בבימ"ש השלום בת"א, בבקשה להאריך את מעצרם.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]