פרסום ראשון: תלונה הוגשה נגד השופט חאלד כבוב שהשתתף במפגש עם תומכי טרור - 0404
פרסום ראשון: תלונה הוגשה נגד השופט חאלד כבוב שהשתתף במפגש עם תומכי טרור פלאש 90

פרסום ראשון: תלונה הוגשה נגד השופט חאלד כבוב שהשתתף במפגש עם תומכי טרור

הבוקר דווח כי בשנה שעברה נפגש חאלד כבוב, שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, אשר מועמד בימים אלו לבית המשפט העליון, עם תומכי טרור ואף קיבל מהם אות מיוחד.

בין האנשים עמם נפגש השופט הערבי היה עכרמה סברי, אשר נפגש באופן אישי ובניגוד לחוק עם מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, לפני מספר שנים. עכרמה אף חבר בארגון שהוצא מחוץ לחוק בישראל בשל מעשי טרור.

כמו כן נפגש כבוב עם יוסף מוחמיר, יו"ר ארגון מוראביטון, אשר אף הוא מזוהה עם הטרור. השופט כבוב זכה באות מיוחד מהארגונים הללו על על פעולת אביו "להגן על המקומות הקדושים".

הענקת הפרס והפגישה עם תומכי הטרור נעשו במהלך קמפיין של אותם הארגונים למניעת הרס בתי קברות ערבים, כך שהשופט היה למעשה פרזנטור של המאבק ונעשה בו שימוש לקידום הקמפיין.

בעקבות הפרסום, שלח ארגון בצלמו מכתב תלונה לנציב התלונות על שופטים, השופט בדימוס אורי שוהם, נגד השופט כבוב. במכתב ששלח שי גליק, מנכ"ל בצלמו, ציין: "סעיפי האתיקה של השופטים קובעים שאסור לשופט להשתתף בפעילות שנוייה במחלוקת ציבורית עמוקה ובוודאי לא עם ארגוני טרור.

כללי האתיקה קובעים שעל השופט לשים לב עם מי הוא נפגש ועליו לתת את דעתו מה דעת הבריות חושבות על פגישות עם אנשים מסוימים. בנוסף השתתפותו של השופט בקמפיין ציבורי אף היא אסורה".

בסיום מכתבו דרש גליק מהנציב להורות לשופט להחזיר את האות שקיבל מארגוני תומכי הטרור ולהשעות את השופט בשל השתתפותו בכנס של הארגונים.

שי גליק, מנכ"ל בצלמו, מסר: "לשפל כזה עוד לא הגענו: ששופט יפגוש תומכי טרור. אותו יד שלחצה את ידו של נסראללה היא היד שהעניקה לו אות הוקרה. האם זה נורמלי ששופט יסתובב בחברת אנשים כאלה? אין ספק שלו שופט היה בחברת עבריינים היה מזמן נאלץ לעזוב את משרתו, על אחת כמה וכמה עם גורמי טרור".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]