הטכנודע הסיר טקסט פוגעני בעקבות פניית אופק ישראל - 0404
הטכנודע הסיר טקסט פוגעני בעקבות פניית אופק ישראל

הטכנודע הסיר טקסט פוגעני בעקבות פניית אופק ישראל

בעקבות פניית 'אופק ישראל' – המטה להסברה יהודית, הטכנודע הסיר טקסט מיצג פוגעני.

בפניית נכתב: "הוסבה תשומת ליבנו לפגיעה חמורה ברגשות הציבור במיצג 'המגיפות בעולם', שלא לומר ניסיון לפגיעה אמונית או עיצוב תודעה כפרנית (במסגרת המיצג הנ"ל ) הוסבר כי הסיבה למגיפות עולמיות, מקורן באמונות בטלות של 'כוחות האופל', אולם 'כיום בחכמתנו' – מובן לכל כי מדובר בגורמים מיקרוביאליים.

ראוי כי מוזיאון המזמן את כלל הציבור הישראלי ומכבדו, ציבור שמרביתו המוחלט היה רק עתה שותף לאמירת סליחות ברוב עם בכל רחבי תבל מא' אלול עד יום הכיפורים( וקרא מעומקא דליבא: "אבינו מלכנו מנע מגיפה מנחלתנו", יקבל תחושה נוחה בעמדו מול מיצג מדעי במוזיאון המתוקצב ממשלתית. ההסבר המוליקולרי או הביולוגי למגיפות, עדיין אינו מהווה הסבר סיבתי. והאחראי לכל, הוא ודאי לא כוחות אופל, כנכתב בשטחיות, חוסר תבונה, חוסר רגישות ובעיקר בכפרנות.

בחזון המוזיאון נכתב: "להוות מקום לדיאלוג בין המדע והטכנולוגיה לבין המבקרים.., המוזיאון מהווה גשר תרבותי וחברתי.." מיצג ברוח הנ"ל אינו גשר ואינו מייצר דיאלוג. הוא מייצר רמיסה, עיצוב תודעה כפרנית, ובוז עמוק למסורת ישראל. בטוחני כי הנהלת המוזיאון תבחר לתקן את המעוות , להתנצל על השגיאה, וכן תעשה בדק בית בשאר המיצגים. איננו שואפים לחרמות כלל ציבוריים, נהפוך הוא- אנו מעוניינים בתיקון הקיים. אולם לא נהסס לפעול רוחבית מול מי שפועל נגד הציבור המסורתי וערכיו בישראל – שמהווים את רוב בית ישראל".

מנכ"ל הטכנודע הגיב:

"להבנתנו, להסבר המופיע בתרשים המתאר את המגפות בהיסטוריה, ניתן פרוש השונה מכוונת מתכנני התערוכה ועל כך אנו מצטערים. בכדי למנוע אי הבנה, אנו נערוך שינוי בטקסט זה.

אנו בטכנודע נמשיך לחשוף את הקהל הרחב בכלל ואת "דור העתיד" בפרט למדע וטכנולוגיה ובמקביל, נמשיך את עשייתנו החברתית שפחות מוכרת ומפורסמת – "בית חם" למאות ילדים מדי יום, שמקבלים ארוחה חמה, העשרה ותמיכה נוספת. אני מקווה, שאתה ומקורביך תמשיכו להשתתף ולבקר בטכנודע בהמשך".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]