מאות מפגינים מול משרד ראש הממשלה: "הורה לשב"כ לחקור את רצח דסטאו ז"ל" - 0404

מאות מפגינים מול משרד ראש הממשלה: "הורה לשב"כ לחקור את רצח דסטאו ז"ל"

מאות מפגינים מול משרדי הממשלה בדרישה להורות לשב"כ לחקור את הרצח. ההפגנה החלה בשעה 10:00 בצומת סינמה סיטי צמוד לכניסה למשרד החוץ, בו נערכה באותה שעה ישיבת ממשלה. להפגנה הגיעו בני המשפחה,  אישי ציבור, ראשי ארגונים ותומכים רבים במאבקם לפענוח הרצח.

נזכיר כי עד כה נחקרו שני חשודים בחשד לרצח דסטאו ז"ל, אשר שוחררו מחוסר ראיות. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המלווה את משפחת ביסטאי כנפגעי עבירה מסר "מדובר ברצח מכוון כנגד יהודי והפקרתו להתבוסס בדמו. לא יתכן שרוצחיו המסוכנים ממשיכים להסתובב חופשי. יש לעשות הכל בכדי ללכוד את הרוצחים ולהעמידם לדין, דמו של יהודי במדינת ישראל אינו הפקר".

דסטאו ביסטאי ז"ל בן ה-74 נפגע על ידי רוכבי אופניים חשמליים במהלך מבצע שומר החומות. לפי עדויות הנוכחים פגעו בו הרוכבים בכוונה תחילה, ניסו לחזור ולדרוס את הנוכחים בתחנה ולאחר מכן נמלטו מהמקום. כשלושה שבועות לאחר מכן נפטר ביסטאי מפצעיו.

ממשטרת ישראל נמסר: "משטרת ישראל ממשיכה במאמץ החקירתי לבירור נסיבות האירוע ותעשה ככל שיידרש במטרה להגיע לחקר האמת. נציין כי המשפחה נמצאת בקשר קבוע עם חוקרי המשטרה ופיקוד המרחב לשם עדכונם מעת לעת".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]