ח''כ מעוז: "הממשלה מבצעת פיגוע קשה בזהותה היהודית של מדינת ישראל" - 0404
ח אוליבר פיטוסי, פלאש 90

ח"כ מעוז: "הממשלה מבצעת פיגוע קשה בזהותה היהודית של מדינת ישראל"

יו"ר מפלגת נעם, חה"כ אבי מעוז התייחס אמש (שני), מעל בימת הכנסת לביקור שרי הממשלה אצל "הטרוריסט אבו מאזן", כלשונו, ברמאללה. לדברי מעוז מדובר בנזק עצום למדינת ישראל, אך עם זאת טען כי הפגיעה של ממשלת בנט באמצעות השר מתן כהנא בזהותה היהודית של המדינה היא "פיגוע קשה" יותר.

תחילה התייחס מעוז לביקור השרים ברמאללה והטיל את האחריות לכך על רה"מ בנט "חבורת השרים וחברי הכנסת מממשלתו של בנט שעומדת בתור לחלות את פניו של הטרוריסט אבו מאזן ומחיה מחדש את הגוויה הזאת, שנקראת בהנדסת תודעה 'הסוגיה הפלסטינית', גורמת למדינת ישראל נזק עצום מבחינה מדינית וביטחונית.

ראש הממשלה בנט, למרות כוחו הפוליטי הקטן וחוסר האונים שלו מול שותפיו, לא יכול להתנער מאחריותו לעניין, בשל היותו הגורם המרכזי להקמת הממשלה הרעה הזאת", פתח מעוז.

אולם, לדברי מעוז הנזק מהביקור ברמאללה מתגמד אל מול הפגיעה בזהותה היהודית של המדינה "אבל הנזק הגדול הזה מתגמד אל מול הפיגוע הקשה שהממשלה הנוכחית, בהובלת ראש הממשלה בנט ובביצוע הקבלן שלו – השר כהנא, מבצעת בזהותה היהודית של מדינת ישראל.

לכן, כפי שכבר אמרתי, זו הייתה טעות לא להקים ממשלה יהודית-לאומית, גם אם במחיר הסתמכות על הימנעות זמנית מבחוץ של מפלגת רע"ם. המחירים שעם ישראל משלם בעקבות הקמת הממשלה הנוכחית גדולים יותר לאין שיעור", הזכיר מעוז את עמדתו סביב הקמת הממשלה.

לדברי יו"ר נעם השר כהנא פוגע ב"שלוש ה-כ' – כשרות, כותל וכניסה לישראל (גיור) "כפי שאמרתי בשבוע שעבר לשר כהנא בדיון על רפורמת הכשרות בוועדה של חה"כ מלינובסקי, שם משפחתו מתחיל באות כ', הרפורמות שהוא שואף לקדם – כשרות, כותל והכניסה לישראל, כלומר – גיור, מתחילות באות כ', והמגמה שאליה הוא מוביל את מדינת ישראל מתחילה באות כ' – מדינת כל אזרחיה.

השר כהנא הוא לא רק נציגו של ראש הממשלה בניתוח ההמרה הזה שהם רוצים לבצע בזהותה של המדינה, אלא במודע או שלא במודע הוא שליחם של מספר ארגונים פרוגרסיביים, שפועלים כבר מספר שנים, במימון של קרנות בעלות אג'נדה ברורה ביותר, בניסיון להנדס את תודעת הציבור בישראל, כדי להכשיר את הפרטת כל ענייני היהדות שבמדינה", הוסיף הח"כ.

עוד אמר מעוז לסיום כי "מדובר בתפיסה מעוותת, כאילו היהדות ותורת ישראל הם עניין של הפרט בלבד. זהו כמובן שקר ועיוות. תורת ישראל ניתנה לעם ישראל כאומה, כדי שיחיה על פיה כעם ויבנה את ממלכת הכהנים שלה יועד על ידי בורא עולם.

בממלכה הזאת – מדינת ישראל, אנחנו לא מנסים לכפות על אף אחד כיצד לנהוג בד' אמותיו, אבל לתורת ישראל יש בהחלט מה לומר באשר לרשות הרבים ולפרהסיה הציבורית שלה, ואנחנו מחויבים לעמוד על משמר זהותה היהודית, וכך נעשה", התחייב מעוז.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]