השגריר ארדן זועם: ״האו״ם הוכיח שהוא לא רק מוטה נגד ישראל, אלא גם מסתיר את האמת״ | צפו - 0404

השגריר ארדן זועם: ״האו״ם הוכיח שהוא לא רק מוטה נגד ישראל, אלא גם מסתיר את האמת״ | צפו

אמש התקיים דיון על סוכנות האו״ם אונר״א, אשר בו נשא דברים מנכ״ל אונר״א ובמסגרת נאומו אמר כי הוא "גאה במערכת החינוך של אונר"א". 

שגריר ישראל בארה"ב ובאו"ם גלעד ארדן, הגיע לאולם במטרה להגיב לנאומו של מנכ"ל אונר"א ולחשוף בפני השגרירים את האמת על מערכת החינוך המסיתה של אונר"א ואת גילויי האנטישמיות בה, אך לתדהמתו צוות האבטחה הונחה על ידי מזכירות האו״ם שלא לאפשר להכניס לאולם צילום של פוסט המוכיח שמורה שהועסקה על ידי אונר"א התבטאה באופן אנטישמי, ציטטה את היטלר והציגה את דבריו כמעוררי השראה.

בנאומו התייחס השגריר ארדן לתקרית ואמר: ״אני מזועזע כי הבאתי לכאן איתי היום תמונה של פוסט של מורה באונר"א המהללת את רוצח ההמונים הנורא ביותר בהיסטוריה, אדולף היטלר, ולצערי ולתדהמתי, נאסר עליי להכניס לכאן את התמונה במטרה לחלוק את ההוכחה הזו עם שאר השגרירים כאן. אני רואה בכך תקדים מאד מסוכן שפוגע בחופש הביטוי. זו חרפה״.

בתגובה לאירוע עוד אמר השגריר: ״בכניסה לדיון על אונר״א- אנשי האבטחה מנעו ממני להכניס הוכחות חותכות לאנטישמיות וההסתה שאונר״א מעודדת במוסדות החינוך שלה. בושה שבדיון באולם מספרים שקרים, ואת ההוכחות והאמת משאירים בחוץ. האו״ם לא רק מוטה אלא גם סותם פיות. מנכ״ל אונר״א אמר כאן שהוא גאה במורים שלו – אני לא אפשרתי לשקרים שלו להישאר ללא תגובה. אמשיך להלחם על האמת שלנו״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]