נתניהו לממשלת השמאל: "הבעיה היא לא הירושה הקשה שהשארנו לכם אלא הירושה הקשה שתשאירו לנו" | צפו - 0404
נתניהו לממשלת השמאל: יניב נדב, דוברות הכנסת

נתניהו לממשלת השמאל: "הבעיה היא לא הירושה הקשה שהשארנו לכם אלא הירושה הקשה שתשאירו לנו" | צפו

מנהיג הימין וראש האופוזיציה, בנימין נתניהו, עלה היום (שני) לנאום והשיב לנפתלי בנט שנאם לפניו ותקף את הממשלה הקודמת בראשותו.

נתניהו: "את 100 הימים הראשונים של הממשלה הזאת, אפשר לסכם במשפט אחד: הממשלה מְכִילָה, התקשורת מַַאֲכִילָה, ואזרחי ישראל – אוֹכְלִים אותה.

כשאני אומר "הממשלה מְכִילָה", אני מתכוון קודם כל למדיניות הקורונה של הממשלה. איך אמרה איילת שקד? ״להכיל את המתים״. מה זה אומר ״להכיל את המתים״? זה אומר להשלים עם מוות של אנשים יקרים, לא לעשות הכל כדי להציל חיים.

הטבלה לא משקרת. לפני ארבעה חודשים, תחת ההנהגה שלנו, מדד 'בלומברג' דרג את ישראל במקום החמישי בעולם בהצלחה במאבק בקורונה. היום, תחת ההנהגה שלכם, הוא מדרג אותנו במקום ה-41, כמעט בתחתית טבלת המדינות שנבדקו.

בנט, הבטחת שכשתהיה ראש ממשלה תביא שינוי דרמטי בקורונה, ״תוך 5 שבועות״. צדקת. הבאת שינוי דרמטי, אבל לרעה – לא לטובה.

הזמנו את החיסונים עבור החיסון השלישי, שילמנו עליהם מראש, הפצרתי בבנט והורוביץ להביא אותם ארצה ולתת אותם לאנשים. אם הייתם פועלים בזמן, אם לא הייתם מבזבזים זמן יקר בהססנות ובחוסר מנהיגות, הייתם מצילים חיים רבים.

אתם יכולתם לא לעשות סגר רק בגלל שאנחנו הבאנו את החיסונים. הבאנו לכם מדינה עם כמעט אפס מתים ביום. אצלכם נפטרו 1392 איש, עם חיסונים! כשיש חיסונים, לא כפי שהיה אצלנו. את רוב האנשים האלה היה אפשר להציל אם לא הייתם מבזבזים זמן יקר. לא הצענו שתעשו סגר אלא שתביאו בזמן את החיסון השלישי שהזמנו והייתם חוסכים את המתים!

אבל אתם ״מְכִילִים״ לא רק את הקורונה. אתם ״מכילים״ גם את הגרעין האיראני, שהוא האיום הגדול ביותר על קיומנו. בנט ולפיד התחייבו באופן שערורייתי שלא לפעול נגד החזרה של ארה״ב להסכם הגרעין המסוכן. ההסכם הופך את איראן, בהכשר בינלאומי, למדינת-סף שתוכל לפתח ארסנל גרעיני של מאות פצצות אטום שמכוונות על הראש שלנו.

לכן לא רק שלא הסכמתי לקבל את ההסכם הזה – נאבקתי נגדו בכל פורום, בכל תוקף, מעל כל במה. הוריתי על אינספור פעולות סיכול נגד תכנית הגרעין. ומובן מאליו – מעולם לא הסכמתי להתחייב לתאם מראש עם ארה״ב את כל הפעולות הללו נגד הגרעין האיראני, למרות בקשות חוזרות ונשנות שלהם. אבל בנט ולפיד, כבר בשבוע הראשון של הממשלה האומללה הזאת, התחייבו שלא להילחם בהסכם הגרעין. התחייבתם שלא לבצע שום פעולה צבאית נגד הגרעין האיראני מבלי לתאם אותה מראש עם ארה״ב. אתם השתגעתם?!

נפתלי בנט, לפני שבוע נאמת באו״ם. כדי לצאת ידי חובה אמרת כמה מילים שבלוניות על איראן, אבל את הדבר החשוב באמת לא אמרת: שישראל מתנגדת בתוקף לחזרה להסכם הגרעין עם איראן, ושהיא תמשיך לפעול לסכל אותו, עם או בלי הסכמת ארה״ב.

במקום לתקוף את ההסכם המתגבש, בחרת לתקוף את מערכת הבריאות הנהדרת שלנו. ממשלת הריפוי תוקפת את הרופאים.

במקום להתעמת עם חמינאי – התנפלת על שרון אלרואי. כמו עם הקורונה, כמו עם איראן, כשאתם ״מְכִילִים את הטרור״, אתם נכנעים לטרור.

אין מנהיגות, אין תגובה, אין יוזמה. אין שום מחץ – יש רק יח״צ: יחסי ציבור שניתנים לכם בשפע על ידי התקשורת המגויסת. כי בממשלה שלכם יש לא רק 'הַכָלָה' – יש גם 'הַאֲכָלָה'. התקשורת מאכילה את אזרחי ישראל בתפריט מגוון של לוקשים, ספינים, פייק ניוז – מכל הבא ליד.

מהדורות החדשות הפכו לפינת ליטוף יומית לממשלה. אתם זוכרים שלא מזמן הייתה מילה כזאת בעברית – מחדל. השתמשו בה בוקר וערב. פתאום היא נעלמה מחיינו. יש רק פרגון: 'בנט מאושר', 'בנט מרוצה', 'בנט מבסוט', 'בנט הציל תוכי' וכמובן שמנסים להסתיר מי הוא ראש הממשלה בפועל – מנסור עבאס – זה שאישר לבנט ללכת לאו״ם, אבל לא אישר לו ללכת לאום אל-פאחם.

יש אולי שקט בתקשורת, אבל בציבור אין שקט. יותר ויותר אזרחים מבינים שהשקט שלכם מלאכותי, שקט מדומה.

וזה מביא אותי לנקודה השלישית: בשעה שאתם ״מְכִילִים״ והתקשורת ״מַאֲכִילָה״, אזרחי ישראל יודעים שהם ״אוכלים אותה״.

הציבור יודע שממשלה אחראית, בהובלת הימין האמיתי, ולא המדומה, הייתה נוהגת אחרת:
היינו מביאים את החיסון בזמן ומצילים חיים רבים. היינו הולמים בעוצמה בגורמי הטרור בעזה, כפי שעשינו במבצע 'שומר החומות'. היינו מתייצבים בזקיפות-קומה מול לחץ אמריקני – הן בדיבורים והן במעשים – כדי לסכל את תכנית הגרעין האיראנית. הציבור יודע שהיינו עושים כל זאת – כי זה בדיוק מה עשינו תחת הנהגתנו.

ככל שמחדלי הממשלה מתרבים – כך מתרבות אמרות-השפר החלולות של נציגי הממשלה, בראשם יאיר לפיד. הוא אמר: "זוהי ממשלה נורמלית, של אנשים נורמלים, שבאים מהמקום הנכון". איזו התנשאות. איזו רדידות. איפה בדיוק נמצא ״המקום הנכון״ של לפיד? ברמת אביב? ברעננה? ברמת השרון? האם מיליוני אזרחי ישראל שאינם נמנים על יאיר לפיד וחבריו, האם הם באים מהמקומות הלא-נכונים?

ומה כל כך נורמלי בממשלה הזאת? ראש ממשלה עם 6 מנדטים – זה נורמלי? וראש ממשלה בפועל מהתנועה האיסלאמית ששולט בו, רק עם 4 מנדטים – זה נורמלי?".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]