נתניהו: "בחלוף חמש שנים מפטירתו של שמעון פרס - דמותו רבת-הפעלים מוסיפה לעמוד לנגד עיניי" - 0404
נתניהו: צילום: יח"צ ועידת הנשיא

נתניהו: "בחלוף חמש שנים מפטירתו של שמעון פרס – דמותו רבת-הפעלים מוסיפה לעמוד לנגד עיניי"

ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו מסר בחלוף חמש שנים מפטירתו של שמעון פרס ז"ל,  "דמותו רבת-הפעלים מוסיפה לעמוד לנגד עיניי במלוא ייחודיותה".

נתניהו: "לאורך שבעה עשורים, שמעון הטביע חותם אישי יוצא דופן על התפתחותה של מדינת ישראל. הוא ניצב לצדו של דוד בן-גוריון בשעת לידתה של המדינה, והוא תרם רבות לביסוס ביטחונה – ברכש של נשק חיוני, בהקמת התעשיות הביטחוניות ובפיתוח יכולותינו האסטרטגיות.

כשר הביטחון בממשלתו הראשונה של יצחק רבין ז"ל, שמעון היה אחד מאבות ההצלחה של 'מבצע יונתן' לשחרור בני הערובה שנחטפו לאנטבה. חליפת המכתבים המרגשת בינו לבין אבי, פרופ' בנציון נתניהו, בנפול אחי יוני, מרטיטה גם היום את נימי נפשי.

אחר מותו של שמעון הייתה לי הזכות להוביל את היוזמה לקריאת הקריה למחקר גרעיני בדימונה על שמו.

שמעון חיפש נתיבים לשלום עם העולם הערבי, אך הוא ידע שקיומנו הלאומי – גם בעתות שלום – חייב להיות מושתת על הרתעה אמינה ועל עוצמה ביטחונית מוצקה.

טביעות אצבעותיו ניכרות בשטחים נוספים: בהקמת יישובים במרחבי ארצנו, בכלכלה, בקליטת עלייה, ביחסי החוץ ובטיפוח המדע והטכנולוגיה.

כנשיא התשיעי של ישראל זכה שמעון לאהדה גדולה. הוא המשיך לשאוף להפוך חלומות למציאות, ברוח של קידמה ורציונליות. סקרנותו העצומה לכל תגלית אנושית הרשימה עמוקות את בני שיחו.

השיחות המשותפות שקיימנו בשנותיו האחרונות, באווירה של פתיחות וקרבה, הסבו לשנינו קורת רוח רבה.

לעולם לא אשכח את עומק צערו על נפילתו של אחי יוני ואת יחסו האנושי המופלא שגילה למשפחתי ולי בשעתנו הקשה ביותר.

יהי זכרו ברוך".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]