דיון בעונשו של המחבל שרצח את יהודה גואטה הי"ד יתקיים מחר - האב השכול דורש ענישה מחמירה - 0404
דיון בעונשו של המחבל שרצח את יהודה גואטה הי באדיבות המשפחה

דיון בעונשו של המחבל שרצח את יהודה גואטה הי"ד יתקיים מחר – האב השכול דורש ענישה מחמירה

מחר (שני) בשעה 10:00 יתקיים דיון הטיעונים לעונש נגד המחבל מונתצר שלבי, שהורשע ברצח יהודה גואטה הי"ד בפיגוע הירי בצומת תפוח לפני כחמישה חודשים, ובפציעה וניסיון לרצח של בניה פרץ ועמיחי חלא.

אלישע גואטה, אביו של יהודה, צפוי לדבר בפני השופטים, לתאר את סבל המשפחה ולדרוש את הענישה המקסימלית ביותר עבור המחבל.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו, המייצג את משפחת גואטה כנפגעי עבירה, מסר: "מדובר במחבל נתעב ואכזר שרצח בחור יקר לעם ישראל, ופצע קשה וניסה לרצוח בחורים נוספים אך ורק בשל היותם יהודים בארץ ישראל. אביו של יהודה יבוא לדיון וישמיע את קולם של אזרחי ישראל בדרישה הפשוטה להשית על המחבל את הענישה המחמירה ביותר בספר החוקים".

נזכיר כי שלבי הודה בכל סעיפי כתב האישום שהוגש נגדו, והורשע בגרימת מוות בכוונה, ניסיון לגרימת מוות בכוונה, נשיאת, החזקת וייצור נשק ושיבוש הליכי משפט. שלבי תיכנן את הפיגוע מראש, ובאמצעות אקדח שהיה ברשותו ביצע את הפיגוע הרצחני, לאחריו נמלט כשהוא פצוע מירי החיילים שהיו בצומת אותה שעה. רק לאחר מספר ימים נתפס שלבי ע"י כוחות הביטחון.

בפיגוע נפצעו תלמידי ישיבת איתמר יהודה גואטה, בניה פרץ ועמיחי חלא. גואטה נפצע באורח אנוש, עקב פגיעת אחד הכדורים בראשו. הוא נלחם על חייו במשך ארבע ימים עד שנפטר מפצעיו. פרץ נפצע באורח קשה , הורדם והונשם, ועבר ניתוח בעמוד השדרה. נכון לרגע זה פרץ עדיין מאושפז וסובל משיתוק מהצוואר ומטה. חלא נפצע באורח קל. (בתמונה: יהודה גואטה הי"ד)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]