ברק בן ה-12 נדרס למוות בערב כיפור - לנו נותר להגשים את חלומו - 0404
ברק בן ה-12 נדרס למוות בערב כיפור – לנו נותר להגשים את חלומו

ברק בן ה-12 נדרס למוות בערב כיפור – לנו נותר להגשים את חלומו

ברק חורי ז"ל נדרס למוות ביום כיפור ע"י נהג שיכור, בן 12 במותו, הותיר אחריו הורים, שני אחים, משפחה וחברים שמסרבים לעכל את הבשורה.

ברק היה ילד יצירתי וסקרן, שאהב ליצור, להמציא, לתכנן ולהוציא לפועל את הרעיונות שלו, בשנה האחרונה עמל לילות כימים על פיתוח רובוט "כבאי אוטומטי" שמטרתו לאתר שריפה, להתקרב למקור האש ולכבות אותה – וכל זה בלי לסכן חיי אדם או כבאים.

הרובוט מופעל על פאנל סולארי, עם חיישנים לאיתור חום, גז ואור, וכן חיישנים לזיהוי עצמים במרחב שמאפשרים לו לנוע באופן עצמאי, על הרובוט חיבר ברק מייכלים ובתוכם חומרים מעכבי בעירה. בשביל להפעיל את הרובוט פיתח בעצמו קוד מחשב דרך למידה עצמאית, בהיעדר מקורות ידע מתאימים לילדים בגילו בנושאים מורכבים אלו.

החלום של ברק בשנה האחרונה לחייו היה להשלים את הרובוט, והוא היה כל כולו בתוך זה, אחד הדברים שהיו חסרים לו זה כלים וידע בתחום הרובוטיקה, המותאמים לגילו, על מנת לאפשר לו לממש את רעיונותיו.

משפחתו כתבה:

עתה כל שנותר לנו זה להמשיך את פועלו ולהגשים את חלומו של ברק

  1. להשלים את פיתוח הרובוט "הכבאי האוטומטי" – שיוכל לשמש לכיבוי שריפות בפועל, לטובת האדם באשר הוא ולהציל חיים.
  2. נרצה להשתמש באב הטיפוס של הרובוט לאחר שיושלם, כדי לאפשר לבני נוער ללמוד באמצעותו ובהשראתו רובוטיקה ותכנות, כמקור ידע לימודי שלא היה זמין לברק ליצירת פרויקטים דומים בעתיד.
  3. ליצור מקור ידע לקידום יזמות וסקרנות המותאם לגיל הצעיר.

לשם כך דרושים לנו מיליוןש"ח להמשיך את פועלו של ברק בננו האהוב,

כל תמיכה, תרומה וסיוע יאפשרו לנו להגשים את חלומו.

תודה רבה על פתיחת הלב, משפחת חורי.

לתרומות: https://giveback.co.il/project/64372

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]