המשטרה מבהירה: המקרה בו שוטר תקף עיתונאי בגז פלפל ייבדק - 0404

המשטרה מבהירה: המקרה בו שוטר תקף עיתונאי בגז פלפל ייבדק

בעקבות חשיפת חדשות 0404 כי העיתונאי חופי ברנס, המשמש במקצועו כצלם עיתונות רשמי, הותקף בברוטאליות ע״י שוטר שריסס את פניו בגז פלפל כעת מודיעה המשטרה כי המקרה ייבדק.

כזכור, ברנס, איש מקצוע מוכר, המחזיק בתעודת עיתונות, הגיע לסקר הפגנה של אזרחים המתלוננים שצעירים ערבים מטרידים ילדות ונשים בכניסה למלתחות בחוף גבעת אולגה. למרות שברנס הבהיר לשוטר כי הוא עיתונאי, ללא כל סיבה, ריסס השוטר את פניו בגז פלפל. ברנס לא הצליח להשלים את משימתו העיתונאית ופונה לביתו. רק כשעתיים מאוחר יותר החל להתאושש.

ברנס מסר לחדשות 0404: ״זו פשוט אלימות משטרתית הערב בחוף גבעת אולגה. הפגנה של אזרחים תושבי העיר המתלוננים על כך שמגיעים צעירים ערבים ומטרידים ילדות ונשים בכניסה למקלחות מציקים להן. התושבים מספרים שאי אפשר כבר לטיל בחוף עם האשה. באתי לתעד ופשוט הותקפתי ע״י שוטר. ללא שום סיבה״.

ממשטרת ישראל נמסר: "הלילה אירעה הפגנה אלימה בחניון חוף אולגה, במהלכה בוצע מעצר כנגד חשוד חמוש בסכין. בעקבות כך החלו המפגינים לתקוף באלימות את השוטרים שנאלצו להשתמש בגז פלפל על מנת להשלים את המעצר.

עיתונאי ששהה בין המפגינים נפגע אף הוא מריסוס הגז. עם זאת, המקרה ייבדק בהתאם".‎

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]