צעדת האמהות ה-2 תצא לדרך בראשון הקרוב: ''לעצור את קשירת ידי הלוחמים והפקרתם מול המחבלים'' - 0404
צעדת האמהות ה-2 תצא לדרך בראשון הקרוב:

צעדת האמהות ה-2 תצא לדרך בראשון הקרוב: "לעצור את קשירת ידי הלוחמים והפקרתם מול המחבלים"

צעדת האמהות, יוזמה אזרחית בהובלתה של צופיה נהון, שלום נזרי ואמהות לוחמים יחד עם לוחמים משוחררים, תנועת אם תרצו, פורום בוחרים בחיים של המשפחות השכולות, פורום אמהות למען לוחמים, ארגון תורת לחימה ועוד, תקיים ביום ראשון הקרוב בתל אביב צעדה אשר בסופה יפגינו הצועדים מול בסיס הקריה ויקראו לשנות את הוראות הפתיחה באש כך שלא יסכנו את חיי חיילינו.

הצעדה הראשונה התקיימה לפני שלושה שבועות בעקבות רציחתו מטווח אפס של הלוחם הגיבור בראל שמואלי הי"ד וחשיפת נהלי הפתיחה באש. האירוע הקשה הביא להתאגדותן של אלפי אמהות ונשות לוחמים, בהובלתה של צופיה נהון, ובליווי תנועת אם תרצו, ארגון תורת לחימה ועוד, במטרה לשנות את הוראות הפתיחה באש.

הצעדה השנייה תצא בשעה 17:30 מרחבת הדשא ליד המקדונלדס במתחם שרונה בתל אביב, משם ימשיכו הצועדים לשער דוד ומסביב לבסיס הקריה. נקודת הסיום של הצעדה תהיה בשער דוד בסביבות השעה 20:00, אז תתקיים עצרת מרכזית של המפגינים שיקראו לשנות את הוראות הפתיחה באש ולהגן על חיילינו.

כזכור, הצעדה הראשונה התקיימה בגבול הדרום, החלה בצומת עד הלום, הסתיימה בצומת יד מרדכי וזכתה להצלחה רבה. בעקבות האירועים האחרונים, בהם נזיפת קצין לאחר שפעילי שמאל קיצוני תקפו אותו באלימות ולאור המשך ההתפרעויות בגבול עזה, צעדת האמהות ממשיכה – הפעם מול הקריה בתל אביב.

יוזמת הצעדה, צופיה נהון: "בשבועות האחרונים, נחשפנו כולנו לעומקו של המחדל המתבצע מדי יום בגבול רצועת עזה וברחבי יו"ש. האסון הבא ממתין מעבר לפינה. אנו, נשות ואמהות הלוחמים, מסרבות להרכין ראש ולאפשר את הפקרת בני הזוג והבנים הלוחמים שלנו. איננו מוכנות לקבל את המשוואה לפיה חיי החמאס ואזרחיו עדיפים על פני הלוחמים שלנו. אני קוראת לכל עם ישראל להגיע ביום ראשון הקרוב בשעה 17:30 למתחם שרונה כדי לצעוד בקריאה ברורה: חייבים לשנות את הוראות הפתיחה באש".

מתן פלג, יו"ר תנועת אם תרצו, המלווה את צעדת האמהות: "זהו צו 8 לכל אזרח ישראלי. כל מי שצופה בבית בדיווחים על נזיפות ללוחמים שידיהם קשורות צול מתפרעים, כל מי שלחם בעזה או באיו"ש, כל אם או אב ללוחם שנמצא כעת בשטח, מבינים את גודל הסכנה. התחושה היא של אסון שעומד בפתח. החדירה לגבול והפגיעה באחד הקיבוצים הם רק עניין של זמן לנוכח הוראות הפתיחה באש המונעות מלוחמנו לפגוע באויב. החמאס יודע זאת היטב ועלול לנצל זאת בקרוב. עלינו למנוע את הרצח הבא של לוחם בגבול ולכן אני קורא לכל אזרח ישראלי להגיע לצעדה".

מארגון תורת לחימה נמסר: "תיקון מוסר הלחימה והוראות הפתיחה באש יעשו בסיוע הציבור. רוח עם ישראל בריאה, וצה"ל, צבא העם שייך לעם.
אנו קוראים לכלל הציבור להצטרף לצעדה והמסר שלנו ברור: חיי חיילינו קודמים, בכל מצב, על פני חיי האויב הרצחני".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]