על רקע החשש מעקירת הכרמים בעמק שילה: בג"ץ הוציא צו עיכוב ביצוע - 0404
על רקע החשש מעקירת הכרמים בעמק שילה: בג שלמה מור, 0404

על רקע החשש מעקירת הכרמים בעמק שילה: בג"ץ הוציא צו עיכוב ביצוע

על רקע התארגנות מאסיבית של כוחות צבא בסמוך לעמק שילה, במשק אחיה מביעים הערב (רביעי) חשש כבד כי גנץ יורה לעקור את 170 הדונמים של הכרמים בעמק שילה עוד בטרם ימסור בג"ץ את החלטתו על מתווה הדחיה.

על רקע החשש מפינוי חפוז הוציאו הערב שופטי בג"ץ צו עיכוב ביצוע להחלטה לפנות את המקום, אך רמזו כי הבקשה לדחות את הפינוי לאחר שנת השמיטה עתידה להידחות: "הדעת אינה נוחה ממועד הגשת הבקשה לאחר שהחלה שנת השמיטה, שהייתה ידועה וצפויה מראש ומבלי שעניין זה זכה להתייחסות בדיון עצמו". 

צו עיכוב הביצוע של עקירת המטעים בעמק שילה יחול עד לתאריך ה-14.10.

ראשי שדולת ארץ ישראל, ח״כ יואב קיש וח״כ אורית סטרוק, מסרו: "בשעות האחרונות אנו עדים להתארגנות כוחות מאסיבית של הצבא ע״מ לעקור ולהרוס 170 דונם של כרמים בעמק שילה, וזאת למרות שבפני בג"צ מונחת בקשת מתווה מוסכם וחתום הכולל בקשת דחיה לאחר שנת השמיטה ולפיו יועתקו הכרמים בהסכמה ע״י בעלי המשק.

אנו קוראים לשר הביטחון בני גנץ לחדול מיידית מהכוונה להרוס ולעקור את המטעים בטרם תינתן תשובה סופית מבג״צ בענין המתווה המוסכם.

לא יעלה על הדעת שמדינת ישראל נשכבת על הגדר על מנת לדחות שוב ושוב פינוי נכון וראוי של בניה בלתי חוקית ערבית בחאן אל אחמר ומנגד רצה כאחוזת אמוק לעקור ולהרוס ללא תכלית שטח עצום של כרמים ומטעים בשעה שעניינם נמצא בפני שופטי בג״צ.

ראש הממשלה בנט, שר הביטחון גנץ וכל שרי המחנה הלאומי בממשלה. עצרו את הטירוף".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]