שוקלים לקחת הלוואה? אפשרויות שכדאי שתכירו - 0404
שוקלים לקחת הלוואה? אפשרויות שכדאי שתכירו istockphoto

שוקלים לקחת הלוואה? אפשרויות שכדאי שתכירו

נטילת הלוואה מהבנק היא פעולה סטנדרטית ונפוצה ביותר בעולם של ימינו. אינספור אנשים, כמו גם ארגונים ובתי עסק, נוטלים הלוואות מדי יום בישראל, עבור מגוון רחב ביותר של מטרות שונות. הלוואות ללקוחות הן גם ממקורות ההכנסה העיקריים של הבנקים, ולכן הם מחזיקים באינטרס ממשי להלוות לכמה שיותר לקוחות, ולהעניק תנאים טובים כמה שיותר על מנת להתחרות עם הבנקים האחרים. במידה וגם אתם שוקלים לקחת הלוואה למטרה זו או אחרת בעתיד הקרוב, להלן כמה אפשרויות שכדאי שתכירו ותהיו מודעים אליהן:

מחשבון הלוואה – בדרך כלל כאשר עולה הצורך בהלוואה לא מדובר בסכומים ומועדים מועדפים (להחזר ההלוואה) מדויקים וספציפיים, אלא יותר בטווח אפשרויות. למשל – אנחנו צריכים בערך כחמישים אלף שקלים, אבל נוכל להסתדר גם עם מעט פחות או שנמצא מה לעשות עם קצת יותר, או שאנחנו יכולים להחזיר את כל ההלוואה תוך כמה חודשים אבל גם נוכל להסתדר עם פריסה ארוכה יותר של תשלמי ההחזר.

על מנת לאזן בין שני הפרמטרים העיקריים בהלוואה – גובה הסכום הנלווה ותקופת ההחזר (ובהתחשב בכך גם סך הריבית שנשלם על ההלוואה), ניתן ומומלץ להשתמש במחשבון הלוואות. ניתן למצוא מחשבונים מסוג זה באתרים של הבנקים הגדולים. מחשבון הלוואה מאפשר לנו להזין נתונים מסוימים ולראות כיצד תראה ההלוואה שלנו ועד כמה היא תהיה משתלמת. למשל, מזינים פנימה את הסכום המבוקש להלוואה ואז משחקים עם הפרמטר של תקופת ההחזר. עבור כל תקופה נקבל מיד את הנתון בנוגע לסכום הריבית הכולל שייגבה מאיתנו. מחשבון הלוואה יכול לסייע לנו משמעותית להבין מהן האפשרויות העומדות בפנינו ואיזו הלוואה תשתלם עבורנו יותר מהאחרות. גלשו לכניסה למחשבון.

הלוואה דיגיטלית – ברוח העידן בו אנו חיים, גם הלוואות (ושירותים בנקאיים נוספים) הם משהו שניתן לעשות באופן דיגיטלי ומקוון לחלוטין. הלוואה דיגיטלית היא שירות הזמין כיום לפחות בחלק מהבנקים הגדולים, ומאפשר לנו לבקש ולקבל הלוואה בלי להגיע כלל לסניף, אפילו מבלי לקום מהספה בסלון או מהכיסא במשרד. הן דרך אתר הבנק והן דרך האפליקציה הייעודית יכולים לקוחות הבנק להגיש בקשה להלוואה עבור כל מטרה, ולעבור תהליך מקוון ומזורז של אישור הבקשה. התהליך מהיר ומותאם אישית לכל משתמש, כיאה לאפליקציות ושירותים דיגיטליים במאה העשרים ואחת. במסגרת תהליך ההגשה של בקשה להלוואה דיגיטלית אנחנו בוחרים את מטרת ההלוואה והסכום המבוקש, כמו גם את גובה ההחזר החודשי הרצוי או את תקופת ההחזרה המועדפת, והבקשה עוברת לאישור. במקרים מסוימים בהם לא נדרש אישור בנקאי מיוחד ייתכן כי ההלוואה תאושר באופן ממש מיידי, כך שלא תצטרכו אפילו להמתין עם ההוצאה החדשה שאתם מתכננים.

 

בנוסף להלוואה דיגיטלית ולמחשבון הלוואה, כדאי להכיר את שירותי הייעוץ הניתנים כיום על ידי חלק מהבנקים בחינם ללקוחותיהם. יועצים פיננסיים בתחומים שונים יוכלו לסייע לכם גם לבחור את סוג ההלוואה הטוב ביותר עבורכם, ולתכנן את ההוצאות שלכם בשנים הקרובות בהתאם לצרכים הייחודיים לכם, ולהלוואות האפשריות עבורכם מבחינת הבנק.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]