כתב אישום בגין נהיגה במהירות מופרזת, 67 קמ"ש מעל המותר – הסתיים ללא פסילה - 0404
כתב אישום בגין נהיגה במהירות מופרזת, 67 קמ יערית אוליאל, עו"ד

כתב אישום בגין נהיגה במהירות מופרזת, 67 קמ"ש מעל המותר – הסתיים ללא פסילה

נהיגה במהירות מופרזת נחשבת במדינת ישראל לעבירת התעבורה הנפוצה ביותר ברחבי הכבישים. לאורך שנים רבות הושקעו אינספור מאמצים בכדי לאכוף את העבירה וזאת באמצעות שימוש במכשור מתקדם כגון, ממל"ז, דבורה, מצלמות תנועה(א'3) ומולטנובה. כיום, קיימות ארבע דרגות חריגה מהמהירות המותרת כאשר לכל אחת מן הדרגות ענישה בהתאם. כתב אישום בגין נהיגה במהירות מופרזת עלול לגרור ענישה קשה ומשמעותית לנהג בהגיעו לבית המשפט כדוגמת פסילה בפועל למספר חודשים.  

נהגתם במהירות העולה על המותר? אלו הן ארבע דרגות החומרה 

נהיגה במהירות העולה על המותר חושפת את הנהגים לענישה נרחבת וזאת בהתאם למהירות בה נמצאו נוהגים. בכדי להבין בפני מה אתם צפויים, אלו הן ארבע דרגות החומרה:  

הדרגה הנמוכה ביותר אשר תזקוף לחובת הנהג קנס בלבד היא, נהיגה במהירות עד 20 קמ"ש בדרך עירונית או 25 קמ"ש בדרך לא עירונית. לעומת זאת, הדרגה החמורה ביותר היא נהיגה במהירות של 41 קמ"ש מעל המותר בדרך עירונית או 51 קמ"ש בדרך שאינה עירונית, מהירות שכזאת תעמיד לנהג כתב אישום בצירוף של 10 נקודות חובה למרשם התעבורתי שלו. שתי הדרגות הנוספות נעות בציר המהירות בטווח של 21 קמ"ש ל-50 קמ"ש, כאשר השוני ביניהן מתבטא בקנס הכספי ומספר הנקודות(750 ₪ ו8 נקודות אל מול 1500 ₪ ו10 נקודות).  

נמדד במכשיר הדבורה ונמצא נוהג במהירות של 67 קמ"ש מעל המותר  

בתאריך 21.05.21 קיבל ראובן(שם בדוי) הזמנה לדין לבית המשפט תעבורה בפתח תקווה, לאחר שנמצא נוהג באמצעות מכשיר הדבורה בכביש בין עירוני במהירות של 147 קמ"ש במקום 80 קמ"ש. נהיגה במהירות שכזאת, 67 קמ"ש מעל המותר, הובילה לכך שרישיונו של ראובן נשלל באופן מיידי ל-30 ימים בידי קצין המשטרה(פסילה מנהלית) לצד כתב האישום ובצירוף 10 נקודות חובה. לצערנו הרב אנחנו נתקלים לא מעט במקרים בהם נהגים נורמטיביים בוחרים לקבל את רוע הגזירה גם אם אינם מאמינים שנהגו במהירות המיוחסת להם. במקרה שלנו, ראובן האמין בלב שלם כי אינו נסע במהירות כה גבוהה ולכן החליט לפנות למשרד עו"ד יערית אוליאל בכדי לקבל הגנה משפטית בצורה הטובה והמקצועית ביותר.  

חשיבות ייצוג משפטי בהליך תעבורתי   

לאור העובדה כי הליך משפטי בענייני תעבורה מתנהל באופן הזהה להליך הפלילי, יש להסתייע בעורך דין תעבורה בכדי לקבל את ההגנה הראויה והמקצועית ביותר בבית המשפט. כתב אישום בגין נהיגה במהירות מופרזת חושף את הנהג לסנקציות רבות, כגון: קנס כספי גבוה, פסילה בפועל, פסילה על תנאי, ואף מאסר בפועל במקרה של התרחשות תאונת דרכים שהתרחשה כתוצאה מביצוע העבירה. ראובן אשר הבין את חשיבות הדבר פנה למשרד עו"ד אוליאל באופן מיידי והציג את כלל הדברים. 

דרישותיה של התביעה המשטרתית כנגד לקוח המשרד 

עבירת נהיגה במהירות מופרזת נתפסת בבית המשפט לתעבורה כעבירה חמורה המסכנת חיים, ועל כן הסנקציות בגינה הן בהתאם. בתיקו של ראובן, התביעה המשטרתית עתרה למספר רכיבי ענישה, לרבות: קנס כספי גבוה, פסילה על תנאי, פסילת בפועל של מספר חודשים ורישום של 10 נקודות חובה למרשם התעבורתי שלו. ראובן להגנתו טען כי מדובר בכביש מהיר ובהתאם לכך לא ידע שמהירות הנסיעה המותרת היא 80 קמ"ש, אך יחד עם זאת, אין כל סיכוי שהגיע למהירות של 147 קמ"ש כפי שמיוחסת לו בכתב האישום.  

עבודת עו"ד אוליאל בתיקי נהיגה במהירות מופרזת  

משרד עו"ד אוליאל, מתמקצע כבר שנים רבות בתחום התעבורה בלבד ובעל בקיאות רבה באופן השימוש במכשירי האכיפה השונים. בהגיעו של ראובן למשרד, עו"ד יערית אוליאל נתנה אמון בדבריו לאור הידע הרב שיש ברשותה. חשוב להבין, מכשיר הדבורה בשונה ממכשיר הממל"ז, עובד בשיטת רדאר והוא פועל בשני מצבים אפשריים: במצב סטטי או במצב תנועה. מכשיר הדבורה יכול למדוד באמצעות הרדאר, מהירות נסיעה גם של רכבים מהכיוון הנגדי ועל כן עשויים להתרחש כשלים בהפעלתו. חשוב להבין כי מכשיר הדבורה טרם נהנה מחזקת אמינות בבית המשפט ועל כן יש צורך לוודא כי תנאי הפעלתו  עמדו בנדרש ובכך הבטיחו מדידה מהימנה ללא סטיות. לאחר בחינת הדו"ח ומלוא חומר הראיות הקיימות בידי התביעה המשטרתית, השוותה עו"ד את הממצאים למתווה השטח בו התבצעה המדידה. עו"ד אוליאל איתרה כשלים ראייתיים מהותיים בראיות התביעה הנוגעים לבדיקת המכשיר שהיה על השוטר לבצע טרם המדידה בפועל.  

גזר הדין בבית המשפט לתעבורה 

בעזרת עבודתה של עורכת דין אוליאל לאיתור כשלים ראייתיים בתיק, התנהל משא ומתן עם התביעה המשטרתית בכדי לנסות ולהגיע להסדר מקל. עו"ד הצליחה לשכנע את התביעה כי המדידה שבוצעה לראובן אינה מהימנה בצורה המספקת לביסוס הרשעה ברף הנדרש בהליך הפלילי. בהתאם לכך, השכילה התביעה לקבל את הטענות ותיקנה לראובן את כתב האישום. התיק הסתיים עם קנס כספי, אך ללא פסילה(מעבר לפסילה המנהלית) וללא נקודות חובה.  

לאור האמור, במקרה בו קיבלתם דו"ח בגין נהיגה במהירות מופרזת, אל תתמודדו לבד! היוועצות מוקדמת עם עורך דין תעבורה מיומן הבקיא בתחום, עשויה להטיב עימכם במעמד הענישה.  

משרד עו"ד תעבורה יערית אוליאל ישמח לעזור גם לך! 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]