מחדל הקורונה | משלוח חירום של ציוד נשימתי של יד שרה עושה את דרכו ארצה - 0404
מחדל הקורונה | משלוח חירום של ציוד נשימתי של יד שרה עושה את דרכו ארצה דובר צה"ל

מחדל הקורונה | משלוח חירום של ציוד נשימתי של יד שרה עושה את דרכו ארצה

על רקע ניהול משבר הקורונה הכושל של נפתלי בנט וממשלתו, ארגון יד שרה הצליח לארגן משלוח חירום של בלוני חמצן וציוד נשימתי והציוד נמצא בדרכו ארצה.

כזכור, מאות בלוני מאז ראש השנה יש מחסור חריף במחוללי חמצן נייחים ברוב סניפי יד שרה, מה שמאלץ במקרים רבים את הפונים לבחור, בין אשפוז במחלקות הקורונה העמוסות, לבין טיפול לא מיטבי בבית.

במקביל למחסור במחוללים, נרשם ביקוש גובר להשאלת בלוני חמצן, שמספקים מענה של "עזרה ראשונה" לשעות ספורות (עד שמתרוקן). במערך האשפוז הביתי של קופות החולים מאושפזים נכון להיום 53 חולים במצב בינוני-קשה, ו-4 בלבד על ידי חיל הרפואה.

בקופות החולים מתקשים לספק לחולים הזקוקים לכך מחוללי חמצן, והם מופנים לבתי החולים.

ביד שרה מושאלים יותר מ-2,000 מחוללים לטובת חולי קורונה הזקוקים לסיוע נשימתי. ועל רקע אי התפקוד של הממשלה גם המלאי של הארגון אזל. ההצעה שהגישו ביד שרה למשרד הבריאות למיזם משותף של אשפוז בית מבוקר, נותרה ללא מענה, כשבמשרד מבטלים שוב ושוב את כל הפגישות עם יד שרה.

אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון

כעת, מגיע סיוע דחוף שהגישו ידידי יד שרה בארה"ב ותורמים בישראל, נוכח אזלת היד של משרד הבריאות. התורמים רכשו עבור יד שרה מאות בלוני חמצן וציוד נשימתי נלווה, שיגיעו לארץ בהטסה מיוחדת בתוך 72 שעות ויפוזרו ב-120 סניפי הארגון.

משה כהן, מנכ"ל יד שרה: "במשרד הבריאות בוחרים לנקוט במדיניות "בת יענה", ומתעלמים מהצורך הדחוף והמיידי לספק מאות מחוללי חמצן, שיסייעו לתת למי שזקוקים חלופת אשפוז ביתי, כדי למנוע אשפוז מיותר בבית חולים.

המשלוח הנוכחי הוא סוג של "חוסם עורקים", שנועד לעצור את הדימום הנוראי, שבא לידי ביטוי בעומס הגבוה במחלקות האשפוז – לפי מדד העומס שהגיע לרמתו הגבוהה ביותר מתחילת הגל, ובשיא במספר החולים הקשים שמאושפזים מאז תחילת הגל הרביעי.

ההתנהלות הזו גובה מחיר דמים כואב ובלתי נסבל של יותר מ-22 חולים, שמוצאים מידי יום את מותם המיותר, מאז תחילת ספטמבר. אני קורא לראש הממשלה ושר הבריאות להתעשת, ולשבת איתנו על מנת לפתור מיד את המצוקה הנוראה". (צילום: ארכיון)

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]