ח"כ בן גביר ביקר בקומי אורי: "רדיפה קשה והתנכלות - אפעל לכנס דיון דחוף בנושא המצור" - 0404
ח קומי אורי

ח"כ בן גביר ביקר בקומי אורי: "רדיפה קשה והתנכלות – אפעל לכנס דיון דחוף בנושא המצור"

בעקבות המצור המתמשך על שכונת קומי אורי ביצהר הגיע אתמול (רביעי), יו"ר מפלגת עוצמה יהודית, ח"כ איתמר בן גביר יחד עם רעייתו לסיור בשכונה ונפגש עם המשפחות שמתגוררות במקום.

במהלך הסיור שמע בן גביר מהתושבים על חייהם בצל המצור, ועל התנאים הקשים בהם הם חיים. התושבים סיפרו לבן גביר, כי רק בערב החג האחרון מנעו שוטרי מג"ב מתושב השכונה להכניס דפנות לסוכה לשטח השכונה, בטענה כי מדובר ב"חומרי בניה".

בתום הסיור הודיע בן גביר לתושבים, כי מיד לאחר הפגרה יפעל לכינוס דיון דחוף בנושא, בנוסף לשאילתות שבכוונתו להגיש לשר הביטחון ולגורמים הרלוונטים.

בן גביר: "נדהמנו מתעצומות הנפש והכוחות החזקים של התושבים הצדיקים בשכונה, שכבר שנתיים חיים בתנאים שאינם מתקבלים על הדעת. מדובר בבעיה חמורה ושורשית בהרבה מהמצור בגבעה – והיא הרדיפה הקשה והתנכלות מערכת הביטחון כלפי הפעילים הצדיקים והגבעות".

נזכיר כי על שכונת קומי אורי ביצהר הוטל צו שטח צבאי סגור לפני כשנתיים – במסגרתו נאסר על כל אדם שאינו תושב השכונה להיכנס למקום, לרבות בייביסיטר, טכנאי גז או קרובי משפחה.

חרף העובדה שתושבי המקום אינם חשודים בדבר, נמנעים במערכת הביטחון כבר תקופה ארוכה מהסרת המצור המשטרתי שקיים על השכונה, ומשתמשים במשפחות כ"בני ערובה לשמירת השקט באזור" כלשון התושבים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]