חי בסרט | מתן כהנא חושב שהוא מייצג את הכיפות הסרוגות כמו שבנט חושב שהוא מייצג את עם ישראל - 0404
חי בסרט | מתן כהנא חושב שהוא מייצג את הכיפות הסרוגות כמו שבנט חושב שהוא מייצג את עם ישראל ערוץ 20

חי בסרט | מתן כהנא חושב שהוא מייצג את הכיפות הסרוגות כמו שבנט חושב שהוא מייצג את עם ישראל

״לא אתן לאף פוליטיקאי חרדי לדרוך על הציבור הדתי לאומי״ – כך הכריז מתן כהנא בריאיון חגיגי עמו בעיתון ישראל היום. כהנא, החליט שהוא מייצג את הציבור הדתי, למרות שרוב מוחלט בקרב הציבור הדתי ברחבי ישראל סולד ממנו וסולד ממפלגת ההונאה שבה הוא חבר – מפלגת ימינה.

התארחתי השבת ביישוב מורשת. יישוב דתי שלא מעט מתושביו נפלו בפח והצביעו לימינה של נפתלי בנט ואיילת שקד. אחרי תפילת ערבית קשקשנו קצת. חוץ מכמה בודדים, שאותם באמת ניתן לספור על כף יד אחת, כל היתר (ולא מעט) מתעבים את ממשלת ההונאה שהקים בנט יחד עם הקולות שלהם. ״הוא רימה אותי, את משפחתי, את חבריי, את החברים שלי במקום העבודה. כולנו נפלנו בפח ה״ימני״ שטמן לנו. הכל אצלנו מתגלה כבלוף עצום ומבחינתנו זו הונאה״, סיפר לי אחד המתפללים. תושב אחר היה חריף הרבה יותר: ״אם היינו רציניים, היינו יושבים לו בכניסה לבית ודורשים יום יום שיתפטר. זו לא נוכלות פוליטית. זה הרבה מעבר לזה. זה נוכל ברמות הגבוהות ביותר״, אמר לי אחר.

מתן כהנא, שבזכות ממשלת ההונאה הפך לשמש בתפקיד שר הדתות, מנסה למכור לעם ישראל שהוא מייצג את הציבור הדתי. כהנא, הוא זה שמחליט מה אוהב הציבור הדתי, מה הוא רוצה ומה ומי מפריעים לו, אלא שהמציאות אחרת. בבתי הכנסת ברחבי הארץ אפשר לשמוע את הקולות – מתן כהנא לא מייצג אף אחד. הוא מייצג את עצמו וניסיונות השיסוי שלו והפילוג בין הכיפות הסרוגות לחרדים, לא יצלח.

כהנא, לא מייצג אף אחד. כהנא וחבריו להונאה הגדולה, לא מסוגלים לעבור את אחוז החסימה. עוד קודם לבחירות ובוודאי גם כעת – לא היתה ואין להם כל לגיטימציה ציבורית.

אף אחד לא מאמין לנוכלי ימינה ואף אחד לא באמת חושב שכהנא מייצג את מאן דהוא. זה אותו כהנא שמכר לעם ישראל שמפלגתו לא תשב עם תומכי טרור ובוודאי שגם לא עם מי ממפלגת מרצ.

מתוך ישראל היום

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]