חול המועד סוכות: כ-150 אלף מטיילים פקדו היום את שמורות הטבע והגנים הלאומיים - 0404
חול המועד סוכות: כ-150 אלף מטיילים פקדו היום את שמורות הטבע והגנים הלאומיים

חול המועד סוכות: כ-150 אלף מטיילים פקדו היום את שמורות הטבע והגנים הלאומיים

כ-150 אלף מטיילים פקדו היום (רביעי) את שמורות הטבע והגנים הלאומיים לרגל היום הראשון של חול המועד סוכות.

בין האתרים הבולטים היום היו: הגן הלאומי ירקון תל אפק עם כ-4,000 מטיילים, שמורת הטבע עין גדי עם כ-3,500 מטיילים, והגנים הלאומיים הבשור (אשכול) וגן השלושה עם כ-3,000 מטיילים בכל אחד מהם.

אתרים בולטים נוספים היו: הגן הלאומי קיסריה עם כ-2,500 מטיילים והשמורות עין פרת ועיינות צוקים עם כ-2,000 מטיילים בכל אחת.
בתוך כך המטיילים הרבים פקדו את 70 תחנות המידע שהציבה רשות הטבע והגנים בכניסה למגוון מסלולי טיול בשמורות ובגנים הלאומיים שלא בתשלום. התחנות אוישו על ידי עובדי ומדריכי רשות הטבע והגנים בשילוב מתנדבים שסיפקו למטיילים המלצות ומידע על מסלולי הטיול, ערכי הטבע, מורשת ונוף בכל אזור ודגשים לכללי טיול בטוח ונכון. בנוסף צוידו המטיילים בשקיות אשפה למען שמירה על ניקיון הטבע והשטחים הפתוחים.

בין הפעילויות הצפויות מחר ובימים הקרובים מופעי "נושמים תרבות" בשיתוף מפעל הפיס, ללא תשלום נוסף עם נבחרת להטוטנים, אומני קרקס, נגנים, זמרים ועוד, שיהיו פרושים במספר נקודות בגנים לאומיים נבחרים ויופיעו בזמנים מוגדרים במהלך שעות הביקור והדרכות מקצועיות של מורי דרך ללא תשלום בשיתוף משרד התיירות בעשרות גנים לאומיים ושמורות טבע. (צילום: ארכיון)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]