מפקד חדש לבסיס חיל הים באשדוד: אל"מ אלי סוחוליצקי - 0404
מפקד חדש לבסיס חיל הים באשדוד: אל דובר צה"ל

מפקד חדש לבסיס חיל הים באשדוד: אל"מ אלי סוחוליצקי

אל"מ אלי סוחוליצקי נכנס לתפקיד מפקד בסיס אשדוד של זרוע הים במקומו של אל"מ אמיר גוטמן, אשר כיהן בתפקיד זה בשנתיים האחרונות. טקס חילופי המפקדים נערך אמש (ראשון), בבסיס אשדוד בראשות מפקד זרוע הים, אלוף דוד סער סלמה ובהשתתפות מפקדים, בני משפחה ומוזמנים נוספים.

מפקד זרוע הים, אלוף דוד סער סלמה: "זו זירה דינמית המצריכה מהלכים נבונים מצד הפיקוד הצעיר והבכיר, זו זירה בה כל אחד ואחת משפיע על התוצאות – להן משמעות והשלכות מהרמה הטקטית ועד הרמה האסטרטגית של מדינת ישראל. אמיר, פיקדת על הזירה בחוכמה, תעוזה ובשותפות עם כלל גופי הביטחון – ובראשם לוחמי פיקוד הדרום. בשיאה של תקופת הפיקוד ניהלת מערכה עצימה, מבצע ׳שומר החומות׳ – בה פעלנו בתנופה התקפית לצד הגנת ברזל.

עשית זאת באופן מעורר הערכה, תוך השקעה יוצאת דופן, הפיקוד על הזירה המורכבת מצריך ערנות מתמדת, לילות רבים ללא שינה, הבנת פרטים קטנים מחד, ומאידך התמצאות בתמונה הרחבה והכוללת. אלי, אתה האיש הנכון להובלת הזירה המתעתעת הזו, בה באמת הבלתי צפוי – הוא הצפוי. מהיכרותי איתך, אני משוכנע כי יש בידך הכלים הנכונים לנהג את הספינה בתבונה ובאומץ".

אל"מ אלי סוחוליצקי: "אני מתחייב בפניכם אנשי הזירה, לשאת באחריות ולהגן על הגבול הימי, תוך שמירה על כבוד האדם, במסירות והפעלת שיקול דעת. אפעל כדי לשמור על השקט מהים, ולהיות דרוך למלחמה בכל יום נתון. אני מודה על האמון שניתן לי, ואעשה כמיטב יכולתי לעמוד במשימות שינתנו לי. אמיר הנהיג את הזירה בעוצמת מיוחדת – מבצעית ואנושית גם יחד. בגישתו הצנועה והאסרטיבית פיקד והגן על תושבי הדרום מהים וגם במבצעי 'חגורה שחורה' ו'שומר החומות'".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]