פעילי "לוחמים לשלום" הפרו את החוק ונקטו באלימות - היועמ"ש התעלם וגיבה אותם | צפו בתיעוד - 0404
צילום: ארגון "לוחמים לשלום"

פעילי "לוחמים לשלום" הפרו את החוק ונקטו באלימות – היועמ"ש התעלם וגיבה אותם | צפו בתיעוד

לפני חצי שנה הגיעו, חשפנו כאן בחדשות 0404 כי פעילי שמאל אנרכסיטים מארגון "לוחמים לשלום" תיעדו עצמם הורסים את גדר ביתו של חקלאי בבקעת הירדן.

פעילי השמאל לא נרתעו אף להעלות את התיעוד ברשתות החברתיות, ופרסמו אותו תחת הכותרת "פעלנו נגד האפרטהייד".

למרות העובדה שהיה מדובר בשטח פרטי ורכוש פרטי ומדובר בעבירות חמורות של הסגת גבול גרימת נזק לרכוש שותפות לדבר עבירה ועוד תלונה שהוגשה ליועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט, על ידי החקלאי יחד עם ארגון זכויות האדם "בצלמו", בדרישה לפתוח בחקירה נגד ראשי הארגון נענתה בסירוב.

למעשה, מדובר בלמעלה מחצי שנה שהיועמ"ש סרב לנקוט כל צעד או להגיב לפנייה בנושא.

על רקע פרסום התיעוד אתמול של קצין צה"ל דוחף פעיל שמאל בהפגנה של לוחמים לשלום טענו בארגון "בצלמו" כי ככל שהיועמ"ש היה פועל כפי הנדרש וכפי שהוא מחוייב לפעול נגד מפרי חוק ומעודדי אנרכיה וכן לענות לפניית נפגע עבירה בהתאם לנוהל תקשי"ר – האירוע אתמול היה נמנע.

כמו כן, השבוע הוגשה תלונה חריפה לנציב דוד רוזן שכבר הודיע בעבר שהיועמ"ש בוחר לעכב תיקי הסתה נגד מתנחלים ונגד יהודים.

שי גליק, מנכ"ל "בצלמו", מסר: "היועץ המשפטי לממשלה חייב להפנים שהוא מחוייב לענות ולפעול בכל פניית ציבור ולא רק בפניית ארגוני שמאל קיצוני. מצער מאכזב ומקומם שהיועמ"ש שוב ושוב מתעלם מפניות ארגוני זכויות אדם שאינם חושבים כמוהו.

נמשיך ונפעל נגד הפקרת זכויות האדם של אזרחי ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]