בן דוד: "המורים והגננות לא סלקטורים - נעתור לבג"צ" - 0404
בן דוד: יונתן סינדל, פלאש 90

בן דוד: "המורים והגננות לא סלקטורים – נעתור לבג"צ"

ועדת החינוך דנה בשעה זו בתקנות הקורונה המסדירות את הלימודים בצל מגבלות נגיף הקורונה. יפה בן דויד, מזכ"לית הסתדרות המורים, הזהירה כי הסתדרות המורים תעתור לבג"צ אם יאושר בוועדת החינוך הסעיף שמטיל על אנשי ההוראה את האחריות לבודד תלמיד שלא הוצגה לגביו הצהרה חתומה המעידה על תוצאה שלילית בבדיקת קורונה מהירה.

בן דוד אמרה: "המורים והגננות הם לא סלקטורים ולא פקחי קורונה, הם אנשי חינוך שיחסיהם בנויים על אמון מול ההורים, ועכשיו אומרים להם להפר את מערכת היחסים הזאת בצורה מאוד פוגענית. התפקיד שלהם הוא להכיל את כל התלמידים ועכשיו מבקשים מהם למנוע כניסה של תלמידים למוסד החינוך. מישהו פה השתגע".

בן דוד פנתה לחברי הכנסת וביקשה לא לאשר את התקנה: "מישהו לא יודע מה לעשות ומטיל את הכל על המנהלים, המורים והגננות במקום על נאמן קורונה. אם תאשרו – נעתור לבג"צ ונוציא צו מניעה נגד ההחלטה".

עוד אמרה: "אתם סומכים על ההורים שיהיו מספיק אחראים, אבל יש הורים שאינם אחראים ולכן יש צורך בנאמן קורונה, חיצוני למערכת, שגם יבצע את הבדיקות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]