הותר לפרסום: נעצרו שני מחבלים שהשתתפו בהתפרעויות ומנעו טיפול רפואי בשוטר פצוע ירי - 0404
הותר לפרסום: נעצרו שני מחבלים שהשתתפו בהתפרעויות ומנעו טיפול רפואי בשוטר פצוע ירי דוברות המשטרה

הותר לפרסום: נעצרו שני מחבלים שהשתתפו בהתפרעויות ומנעו טיפול רפואי בשוטר פצוע ירי

היחידה המרכזית של מחוז חוף במשטרת ישראל ושירות הביטחון הכללי פענחו מספר אירועים בהם שני מחבלים תושבי אום אל פאחם השתתפו בהתפרעויות, השליכו אבנים וירו זיקוקים לעבר שוטרים. עוד חשודים השניים כי מנעו טיפול רפואי בשוטר פצוע ירי בכך שחסמו אמבולנס שנקרא לפנותו,  השליכו אבנים לעברו, גרמו לו נזק רב וניסו לפגוע באנשי הצוות הרפואי, כל זאת במהלך מבצע "שומר החומות". ביום שישי האחרון הגישה פרקליטות מחוז צפון כתב אישום בגין העבירות המיוחסות להם.

מכתב האישום עולה כי בתאריך 11.5.21 ובשעות הלילה של אותו היום השתתף אחד המחבלים בהתפרעות כשהוא רעול פנים, הניף דגל רשות והשליך אבנים לעבר שוטרים וירה לכיוונם זיקוק. בנוסף סייע לאחר להצית עמוד חשמל עליו הותקנה מצלמת אבטחה בכך שמסר לו קרטונים.

יממה לאחר מכן, בתאריך 12.5.21 השתתפו שני המחבלים בהתפרעויות בכניסה לעיר במסגרתם השליכו אבנים לעבר שוטרים שפעלו במקום וירו זיקוקים לעברם.

בהמשך הלילה השתתף אחד המחבלים בהתגודדות יחד עם מתפרעים נוספים סביב אמבולנס מד"א ובו אנשי צוות רפואי שהוזעק לתחנת המשטרה על מנת לפנות שוטר מג"ב שנפצע מירי ע"י מתפרעים. המתפרעים חסמו את נסיעת האמבולנס, השליכוו לעברו אבנים, שברו את החלונות וניסו לפתוח את הדלתות. כל זאת במטרה למנוע טיפול בשוטר הפצוע ולהחמיר את מצבו וזאת מתוך מניע לאומני אידיאולוגי. כתוצאה מכך נאלצו אנשי הצוות הרפואי לחזור לתחנת מד"א ולבסוף פונה השוטר בניידת משטרה לעבר אמבולנס שהמתין מחוץ לעיר.

עוד חשודים השניים כי נסעו יחדיו על קטנוע בעיר אום אל פאחם כאשר ברשותם נשק מסוג קרלו עם כדורים ואחד מהם ביצע ירי באוויר סמוך למתנ"ס בעיר.

בחודש אוגוסט נעצרו החשודים לחקירה משותפת של שירות הביטחון הכללי והיחידה המרכזית במחוז חוף של משטרת ישראל. מעצרם הוארך מעת לעת והבוקר בתום החקירה ובהתאם לחומר הראיות הוגש נגדם ביום שישי האחרון ע"י פרקליטות מחוז צפון כתב אישום בבית המשפט המחוזי בחיפה המייחס להם מספר רב של עבירות בהם מעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה, ניסיון תקיפה עובד ציבור, התפרעות, סיוע להצתה, חבלה במזיד ברכב, עבירות בנשק, ירי בנשק חם ועוד. כמו כן הוגשה בקשה למעצרם עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.

משטרת ישראל ושירות הביטחון הכללי רואים בחומרה כל אירוע טרור בו מעורבים אזרחים ישראלים וימשיכו לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותם על מנת למנוע ולמצות את הדין עם המעורבים בפרעות שאירעו ברחבי הארץ

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]