בן גביר לשר הרווחה: "ישראל לוקחת לקמפיין רשמי, על חשבון משלמי המיסים, אנטישמי תומך טרור - יריקה בפרצופו של הציבור" - 0404
בן גביר לשר הרווחה: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

בן גביר לשר הרווחה: "ישראל לוקחת לקמפיין רשמי, על חשבון משלמי המיסים, אנטישמי תומך טרור – יריקה בפרצופו של הציבור"

משרד הרווחה והביטחון החברתי בראשות השר מאיר כהן משתף קמפיין בכיכובו של הקיצוני אנטי ישראלי, תאמר נאפר, להובלת קמפיין בחברה הערבית בנושא קו סיוע ויעוץ טלפוני.

בן גביר הזהיר במכתבו לשר הרווחה כי, "מדובר במוזיקאי קיצוני, לאומני ומסית הידוע במסרים האנטישמיים והאנטי-ישראליים שלו, שתומך בגלוי ב- BDS, תנועה הקוראת לחרם על מדינת ישראל ומגדיר את עצמו: "פלסטיני בעל אזרחות ישראלית והשווה את ישראל לנאצים.

נאפר תועד לפני כשנתיים במהלך הופעה בארצות הברית אומר "אני לא יכול להיות אנטישמי לבד, בואו ננסה יחד". וכך למשל להקת "דם" אותה הקים, פרסמה בשנת 2001 שיר בשם "מין ארהאבי?" ("מי הטרוריסט") אשר מאשים את ישראל בטרור כנגד הפלסטינים, מצדיק את פעולות הטרור הפלסטיניות באינתיפאדה הראשונה במדיניות הכיבוש הישראלית ואף משווה את ישראל לגרמניה הנאצית.

במילים אחרות, מדינת ישראל לוקחת לקמפיין רשמי, על חשבון כספי משלמי המיסים, אנטישמי תומך טרור שקורא להחרמתה. אין זאת אלא יריקה בפרצופו של הציבור הישראלי", ובקש לאור הממצאים להפסיק את ההתקשרות עם תאמר נאפר באופן מידי".

גם ראש אגף מדיניות ומחקר באם תרצו, אלון שוורצר, פנה במכתב לשר הרווחה ודרש בשם אם תרצו לעצור מיידית את שיתוף הפעולה עם נאפר:
"לא ייתכן שמשרד הרווחה ישתף פעולה זמר שמסריו העיקרים הם שנאה, בדלנות ואנטישמיות גסה. במקום שמשרד הרווחה ישתף פעולה עם אומנים שמקדמים מסרים של פיוס, דו-קיום, והבנה, המשרד בחר לשתף פעולה עם זמר המקדם שיח של שנאה, הסתה, קריאות להשתמטות וסרבנות, כינוי מדינת ישראל כ"נאצית" ותמיכה בתנועת החרם נגד ישראל!

אנו סומכים ובטוחים שבמידה והדבר חשוב, ישנם אמנים ערבים או בני מיעוטים אחרים מאמינים ופועלים בשותפות גורל עם מדינת ישראל ואזרחיה ובמידת הצורך נשמח לעזור במציאת אמן שכזה. לאור הנ"ל, אנו דורשים שבאופן מידי וללא דיחוי יבוטל השיתוך פעולה עם הזמר הקיצוני תאמר נפאר".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]