תיעוד: שוטרים מנעו מתושבי קומי אורי לבנות סוכה לחג. בן גביר: "במדינה אחרת היו קוראים לזה אנטישמיות" - 0404

תיעוד: שוטרים מנעו מתושבי קומי אורי לבנות סוכה לחג. בן גביר: "במדינה אחרת היו קוראים לזה אנטישמיות"

שיא חדש בהתנכלות כוחות מג"ב המבצעים את הסגר על שכונת קומי אורי ביצהר נרשם לאחר ששוטרי מג"ב במקום מנעו מתושבי קומי אורי לבנות סוכה לחג.

ישי שיינמן, תושב שכונת קומי אורי ביצהר שהגיע היום (שישי) לפתח השכונה עם לוחות לבנית סוכה לחג, נחסם על ידי שוטרי המג"ב שמוצבים במקום במסגרת המצור, שסירבו לאפשר לו להיכנס בטענה שמדובר ב"חומרי בניה". 

חרף הסבריו של שיינמן כי מדובר בלוחות לבנית סוכה לימי החג בלבד, וכי בנית סוכה לחג היא צורך דתי הכרחי – סירבו השוטרים לאפשר לו להביא את הלוחות לביתו.

יש לציין כי ההוראה למנוע הכנסת חומרים להקמת סוכה במקום היא בניגוד לשה שעברה, גם בה הייתה הגבעה נתונה תחת מצור, אך כן התאפשר לקיים את מצוות החג ולבנות סוכה במקום.

בקומי אורי תקפו בחריפות את התנהלות המג"ב: "מדובר בשיא חדש של התנכלות חסרת מעצורים כלפי תושבי השכונה. אחרי שנתיים של מצור על השכונה שהופך את חיינו לסיוט מתמשך, ומונע מכל אדם שאינו תושב המקום להיכנס לשכונה – לרבות בייביסיטר או רופא, שוברים במשטרה שיאים חדשים ומונעים כעת מתושבים לקיים את מצוות החג הבסיסיות".

ח"כ יצחק פינדרוס אמר בתגובה לאירוע: "מדובר בנסיון לשבור את רוחם של תושבי קומי אורי. ענישה ארוכה של תושבים ללא הצדקה, גרמה לכך שבמשטרה איבדו את המצפן ושכחו שיהודים בונים סוכה. מקווה בסייעתא דשמיא שנצליח לפעול להכנסת הדפנות לפני החג".

יו"ר עוצמה יהודית, ח"כ איתמר בן גביר, הגיב גם הוא לאירוע ותקף את התנהלות המשטרה: "במדינה אחרת היו קוראים לזה אנטישמיות. השנאה כלפי צדיקי קומי אורי חוצה את כל הגבולות ומלמדת על השלטון שאנו נמצאים בתקופתו.

נעשה רבות בשנה זו כדי שתעבור ממשלת זדון מן הארץ, ושכונת קומי אורי תוכל להתפתח ולהיבנות – לא רק בסוכות אלא בעשרות בתים של קבע".

מהמשטרה נמסר: "לצערנו מדובר בניסיון לעורר פרובוקציות מיותרות באמצעות כלי התקשורת.
מדובר באזור המוגדר כשטח צבאי סגור עפ"י צו אלוף הפיקוד, נציין כי התושבים במקום מכירים את הכללים והנהלים לגבי הכנסת ציוד כזה או אחר".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]