סורוקה: 41 מאושפזים במצב קשה - לכו להתחסן - 0404
סורוקה: 41 מאושפזים במצב קשה – לכו להתחסן אולייבר פיטוסי, פלאש 90

סורוקה: 41 מאושפזים במצב קשה – לכו להתחסן

ביחידה לטיפול נמרץ קורונה ובמחלקות פנימיות קורונה בסורוקה, מקבוצת כללית, מאושפזים כעת 52 מטופלים: 41 מתוכם במצב קשה 5 מטופלים מחוברים למכונת אקמו.

בין המאושפזים במצב קשה ביחידה לטיפול נמרץ קורונה, אישה בשנות הארבעים לחייה שילדה לפני כשלושה שבועות, חוברה למכונת אקמו, אינה מחוסנת.

ביממה האחרונה טופלו במיון הנשימתי במלר״ד סורוקה 50 מטופלים, מתוכם אושפזו 11 במחלקות הקורונה.

ד"ר שלומי קודש, מנהל סורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי: "סורוקה ערוך לטפל בחולים הרבים המגיעים למחלקות לרפואה דחופה (מיונים) ולמחלקות האשפוז. מרבית החולים הקשים והמונשמים אינם מחוסנים, מה שמדגיש את החשיבות של השלמת החיסון למי שטרם התחסן וקבלת החיסון השלישי לפי הוראות משרד הבריאות".

ד"ר קודש מוסיף: "יש תחלואת קורונה רבה ביישובי הדרום ואנו עדים לעליה במספר המאובחנים החיוביים לקורונה גם במלר״ד מבוגרים וגם במלר״ד ילדים. חשוב שכולנו נפגין אחריות לטובת בריאותנו ובריאות יקירנו כמו גם למיגור הנגיף מהציבור הישראלי".

ד״ר יואב ביחובסקי, מנהל היחידה לטיפול נמרץ קורונה בסורוקה: ״הסיכוי לתחלואה קשה גבוה יותר אם לא מתחסנים. אנו רואים את זה בקרב המאושפזים שנמצאים אצלנו כעת, כאלה שלא התחסנו בכלל, או כאלה שלא התחסנו במנת החיסון השלישית.

אני שב וקורא לכו להתחסן, המנעו מהתקהלויות והקפידו על ההנחיות. אלה לא קלישאות. אנו רואים יום יום, שעה שעה את התוצאות הטראגיות שמחולל הנגיף הזה. מדובר בחיים של כולנו״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]