דווקא ביום הכיפורים: החוק הפולני המגביל תביעות להשבת רכוש של ניצולי שואה ייכנס לתוקף - 0404
דווקא ביום הכיפורים: החוק הפולני המגביל תביעות להשבת רכוש של ניצולי שואה ייכנס לתוקף

דווקא ביום הכיפורים: החוק הפולני המגביל תביעות להשבת רכוש של ניצולי שואה ייכנס לתוקף

החוק הפולני שיקשה עוד יותר על דורשי רכוש שנגזל בשואה והולאם לאחריה לדרוש את רכושם ייכנס לתוקף דווקא ביום הכיפורים, הקדוש לעם ישראל.

גדעון טיילור יו"ר הפעולות בארגון היהודי העולמי להשבת רכוש (איל"ר), שהוביל את המאמץ נגד החוק, מסר: "החלת החוק שיהפוך את הליך דרישת הרכוש מפולין לכמעט בלתי אפשרי עבור כל בעלי הנכסים הפולנים לשעבר, יהודים ושאינם, ניצולי שואה ויורשיהם – ביום הקדוש ביותר בלוח השנה היהודי, הינה צעד בלתי ראוי של פולין.

ההתפתחויות האחרונות מדגימות את הצורך של פולין אחת ולתמיד להסדיר את נושא הרכוש הפרטי על ידי אימוץ חקיקה מקיפה של השבת רכוש פרטי. למרבה הצער, הניסיון לטרוק את הדלת להשבת רכוש אינו פעולה בודדת. פולין נאבקת עם עברה במשך זמן מה על ידי קידום גרסאות של אירועים מהשואה המעוותות את ההיסטוריה שלה. בפולין הייתה במשך יותר מאלף שנים קהילה יהודית משגשגת ותוססת, הקהילה היהודית האירופית הגדולה ביותר. הנאצים הרגו כ -90 אחוזים מאוכלוסיית יהודי פולין (כמעט 3 מיליון) במהלך השואה. לא נפסיק להאבק על צדק לניצולי השואה ומשפחותיהם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]