נפתח משפטם של חמשת המחבלים שביצעו לינץ' באלי רוזן - 0404
נפתח משפטם של חמשת המחבלים שביצעו לינץ' באלי רוזן חוננו

נפתח משפטם של חמשת המחבלים שביצעו לינץ' באלי רוזן

אתמול (שני) נפתח בבית המשפט המחוזי ירושלים משפטם של חמשת המחבלים שביצעו לינץ' קשה באלי רוזן בשכונת שמעון הצדיק במהלך מבצע שומר החומות. החמישה עצורים עד תום ההליכים נגדם. רוזן הגיע לדיון מלווה בעורך דינו חיים בלייכר מארגון חוננו, שמסר כי ימשיכו ללוות את התיק עד למתן עונש מירבי לפורעים.

עוד אמר עו"ד בלייכר "נמשיך להגיע לדיונים ולעקוב מקרוב אחר התנהלות המשפט. מטרתנו להשמיע את קולם של נפגעי העבירה ואזרחי ישראל נפגעי הטרור, לחשוף את אכזריות הפוגעים ולעמוד על כך שיקבלו עונש מירבי הראוי לעבירות אותם ביצעו. על הפורעים לשלם ביוקר על מעשיהם".

נזכיר כי על פי עובדות כתב האישום במהלך ההתפרעויות בירושלים בזממן מבצע שומר החומות החלו להתאסף עשרות פורעים באזור שכונת שמעון הצדיק בירושלים והציתו פח. באותה העת יצא בגיר יהודי (רוזן) עם כלבו אל עבר ביתו בשכונת שמואל הנביא, לאחר שסיים תפילה בקבר שמעון הצדיק, כשהוא עובר דרך עשרות הפורעים. משהבחינו בו חלק מהמחבלים, החלו לצעוק "זר, זר" וכן "מתנחל, מתנחל" ו"להכות, להכות".

מששמעו כלל הפורעים את הקריאות והבחינו כי לקורבן חזות יהודית, החלו לזרוק לעברו אבנים. הקורבן ניסה להימלט, אך המחבלים רצו לעברו, הקיפו אותו מכל צדיו והחלו לתקוף אותו באגרופים, בעיטות, אלות עץ, אבנים, סלעים, חפצים שונים ושוקר חשמלי. הקורבן ניסה לברוח, אך הם הפילוהו לארץ והמשיכו להכותו בעוצמה. אחד מהם דחף את הקורבן באמצעות כתפו והיכה אותו באגרוף, והכל מתוך מניע לאומני-אידיאולוגי. כתוצאה מהמעשים נגרמו לקורבן חבלות, נפיחויות, חתכים, ונשברו חוליות בעמוד השדרה שלו.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]