המפכ"ל באמירה אומללה: הפרות הסדר בציבור הערבי - כתוצאה מאי שיוויון מתרחב - 0404

המפכ"ל באמירה אומללה: הפרות הסדר בציבור הערבי – כתוצאה מאי שיוויון מתרחב

מפכ"ל המשטרה, קובי שבתאי, הסביר היום (שני) בוועדה לביטחון הפנים באמצעות מצגת מה הגורם לאלימות הערבים, אותה כינה הפרות סדר, כפי שהתבטאה בין היתר בפרעות תשפ"א. לדבריו, לא מדובר בלאומנות ערבית פנאטית שגורמת להמוני הערבים לתקוף ולרצוח יהודים, אלא "אי השיוויון המתרחב", הקיים לדבריו, בין יהודים לערבים.

מספר חכ"ים מהימין תקפו את המפכ"ל על דבריו. ח"כ יצחק פינדרוס מיהדות התורה הטיח בשבתאי: "אתה מזמין אינתיפאדה. אתה מזמין אירועי אלימות נוספים כשאתה אומר כאן שמדובר במהומות שנבעו מאי שוויון ומשסעים".

ח"כ בן גביר תקף: "ממתי מפכ"ל מדבר על חוסר שוויון ונותן להם צידוק. פעם ראשונה בהיסטוריה שמפכ"ל בא לכאן ואומר שבגלל חוסר השוויון. הם מתפרעים, אתה נותן להם צידוק, אתה מבין מה אתה עושה?

כדאי שתתנצל על אמירתך באופן פומבי שלטפל בטרוריסטים משני הצדדים יהודים וערבים. אני לא מכליל את כל הערבים, אבל מוחמד חסונה שנהרג יצא לרצוח, לזרוק בקבוקי תבערה על יהודים והמשוואה הזאת שיהודים שבאו לעזור לומר עליהם טרוריסטים, זה רק תיגבר את הטרור. איפה פסיקת בית המשפט העליון שלא נותנים ווטו למי שמאיים באלימות".

ח"כ בן גביר מחה על התנהלות המשטרה ואמר: "יש כניעה טוטלית של המשטרה, בשער שכם הוסרו הגדרות כי איימו, בשמעון הצדיק איימו והסירו את המחסומים. בהר הבית טיבי אמר בכניסה אני מוסלמי ונכנס בלי תיאום ואני ושקלי חייבים לתאם, ואם לא זורקים אותנו בחוץ. זו מדיניות חלשה שמשדרת מסר של כניעה לא היו כמעט עצורים וגם כשהיו שוחררו אחרי יום יומיים".

חברי הכנסת נוספים מהימין בהם ח"כ עמיחי שיקלי, וח"כ אורית סטרוק התקוממו לנוכח דברי שבתאי. 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]