ההורים השכולים דורשים לדחות את הסדר הטיעון השערורייתי עם המחבל שלא מנע רצח בתם - 0404
ההורים השכולים דורשים לדחות את הסדר הטיעון השערורייתי עם המחבל שלא מנע רצח בתם באדיבות המשפחה

ההורים השכולים דורשים לדחות את הסדר הטיעון השערורייתי עם המחבל שלא מנע רצח בתם

מחר (שלישי) בשעה 9.30 יינתן בבית המשפט הצבאי במחנה עופר גזר הדין של המחבל רבחי כראג'ה שהיה מעורב ברצח רנה שנרב הי"ד ופציעת אחיה ואביה בפיגוע במעיין דני.

כראג'ה הועמד לדין בגין חברות בארגון טרור (החזית העממית) ואי מניעת עבירה. על פי כתב האישום שבו הודה, כראג'ה שמע מפי חברו הקרוב קאסם שיבלי על אודות הכוונה שלו ושותפיו לבצע פיגוע במעיין דני.

למרות שמדובר בהרשעתו השניה בחברות בארגון טרור ולמרות שלא מנע את הפיגוע שבו נרצחה רינה שנרב ונפצעו אביה ואחיה, החליטה התביעה הצבאית להגיע עימו להסדר טיעון מקל במיוחד. על פי ההסדר עתרה התביעה הצבאית להטיל על כראג'ה שלוש שנות מאסר בלבד בגין העבירות החדשות והפעלת רק חלק מהמאסר המותנה במצטבר, כך שבסך הכל יוטלו עליו רק כשלוש וחצי שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי לשיקול דעת בית המשפט וקנס זעום בסך 8,000 שקלים בלבד.

בשל קולתו המופלגת, משפחת שנרב התנגדה להסדר הטיעון וביקשה מבית המשפט לדחות אותו על הסף ולהחמיר בעונשו של המחבל.

הקנס שעשוי לקבל המחבל הזוי עוד יותר לאור העובדה שבתקופת כליאתו, תשלם הרשות לכראג'ה כ-70,000 שקלים כתגמול על מעורבותו בטרור.

הורי של רנה הי"ד, הרב איתן שנרב ורעייתו שירה, יגיעו מחר למתחם בית המשפט לשמוע את הכרעת הדין.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]