תושיית הכבאים מנעה אסון | צפו בתיעוד קריסת הבניין בחולון - 0404
צילום: עמרי ברכה

תושיית הכבאים מנעה אסון | צפו בתיעוד קריסת הבניין בחולון

בניין מגורים בן ארבע קומות קרס היום (ראשון) ברחוב סרלין בחולון. בנס גדול לא היו נפגעים, במה שהיה בקלות יכול להפוך לאסון גדול עם הרוגים ופצועים רבים.

הנס התרחש לאחר שאתמול נבקעו בבניין סדקים ודייריו פונו מחשש מידי לחייהם. גורמי כבאות בראשותו של מפקד מחוז דן טפסר רונן מכטייב ביצעו הערכת מצב בשיתוף משטרת ישראל וגורמים מקצועיים מעיריית חולון. כרגע המאמצים מתרכזים בפינוי המבנה שקרס, סריקות בזירה ובחינת מסוכנותם של המבנים הסמוכים.

פעולות הפינוי המהירות שנערכו אתמול על ידי צוותי כיבוי אש מתחנת חולון במחוז דן מנעו אסון כבד בנפש. הכבאים הגיעו אתמול למקום בבוקר לאחר שהתקבל במוקד דיווח ראשוני מדיירי הבניין שהתלונן כי נשמעים קולות מקירות הבניין וכי הם לא מצליחים לפתוח את דלת דירתם.

כוחות כיבוי והצלה רבים מתחנת חולון במחוז דן הוזנקו מידית לזירת האירוע והחלו בסריקת המבנה. בשל הסדקים הרבים שהתגלו בקירות הבניין בו מתגוררים למעלה מ-30 משפחות הודיע מפקד הכח רשף יוני בוצ'קבסקי למרכז השליטה תוך פחות משעה כי יש לפנות במידית את דיירי הבניין בשל הסכנה הנשקפת לחייהם.

כוחות כיבוי וההצלה החלו בסריקת 4 קומות הבניין תוך שהם מסייעים לקשישים לצאת מדירותיהם ולהתפנות. בתוך כחצי שעה נוספת הושלם הפינוי. בו בזמן החלו הצוותים בפינוי מיכלי הגז וניתוק מקורות תשתיות המסכנים את דיירי הבניין ובהם מים וחשמל.

מהנדס פקע"ר ומהנדס עירוני נוסף שהגיעו למקום קיימו הערכת מצב קצרה, בסופה הוחלט כי יש לדאוג לפינוי מוחלט של המבנה ובכלל זה של בעלי חיים מחשש לקריסה מידית.

מרגע ההחלטה על פינוי המקום ועד רגע הקריסה חלפו כ-32 שעות בלבד. מרגע הפינוי נחסמה הגישה לבניין, החלטה שהביאה ככל הנראה למניעת אסון גדול.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]