ח"כ לוין בדיון פיצול חוק ההסדרים: "חוק שערורייתי, מפלצתי ואין לו אח ורע לא בתוכנו ולא בהיקפו" - 0404
ח פלאש 90

ח"כ לוין בדיון פיצול חוק ההסדרים: "חוק שערורייתי, מפלצתי ואין לו אח ורע לא בתוכנו ולא בהיקפו"

בדיון שנערך בוועדת הכנסת על פיצול חוק ההסדרים אמר ח"כ יריב לוין כי מדובר בחוק מפלצתי.

לוין: "חוק ההסדרים המוצע, הינו חוק שערורייתי, מפלצתי ואין לו אח ורע לא בתוכנו ולא בהיקפו. הוא משליך לפח מאמץ שנעשה פה לאורך שנים ע"י יו"ר כנסת, ראשי קואליציה ויו"ר ועדות כנסת שבמאמץ משותף עם הרבה קשיים, הצלחנו לייצר תהליך של צמצום וגידור חוק הסדרים וקירב אותו למטרה שלשמו החוק הזה הוקם. מה שנעשה פה, מחזיר אותנו לימים אפלים. במקום לייצר תשתית לתקציב, הפכו את הכלי לעקיפת הליכי החקיקה והכנסת בצורה בוטה וקיצונית.

לוין פנה ליו"ר הוועדה אורבך ואמר, ישבתי על הכיסא שאתה יושב עליו, ואני לא הייתי מוכן שתונח חוברת כזו על שולחן הוועדה. אני לא מבקש לעשות שום דבר שלא עשיתי במקומכם. חובתכם לבניין ולציבור שבחר בכם, מילא שאתם לא עושים את זה, יש לכם מחויבות לבית הזה ולסדרי העבודה בו ולהתנהלות בכנסת.

כל זה קורה, כאשר אתם מוחקים את הכנסת. העברתם חוק נורבגי נרחב שהוציא מהבית את כל השרים. מבחינת השרים, אין מניעה שחברי הכנסת ישבו פה כל השבוע, הם משוחררים. חברי הכנסת לא פוגשים שרים והשרים אף לא מחזירים להם טלפונים גם לא לחברי כנסת מהקואליציה, אתם מייצרים רוב מלאכותי בוועדות. גם לחברי הקואליציה. המטרה להעביר את כל החוקים ללא דיון. המטרה מקדשת את כל האמצעים. לא נשתף פעולה עם דריסת האופוזיציה, הכנסת וסדרי הדיון בכנסת. לא נהיה שם לא נשתף אתכם פעולה. יש כללים שאי אפשר לשבור ואם שוברים אותם, אי אפשר לצפות שמה שהיה הוא שיהיה.
אין חולק שמגיע לכם רוב, אולם לא יותר מחבר אחד. אני מבקש רק את מה שמגיע לי. לא רוצה טובות ולא יותר ממה שמגיע לנו. חמישה חברים בוועדת המדע זו חלוקה הוגנת? סידרתם לעצמכם רוב בוועדות כדי שלא נפריע לכם להעביר תקציב.

לוין התייחס להצעה למנות סגנים ליו"ר הכנסת ואמר, אם תאשרו סגנים באופן חד צדדי, אתם תוציאו את כל סגני היו"ר מטעם האופוזיציה כיוון שהנשיאות כרגע הינה נשיאות זמנית.

ח"כ בועז טופורובסקי השיב ללוין ואמר שחלוקת חברי הוועדות נעשתה באופן שוויוני וצודק כפי שנעשה בעבר.

ח"כ עידית סילמן אמרה, אנחנו נכונים ומבקשים מהאופוזיציה לייצר הסכמות, לרבות העברת שמות חברי הוועדות מטעם האופוזיציה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]