צעדת האימהות יוצאת לדרך בראשון הקרוב: "לשנות את הוראות הפתיחה באש" - 0404
צעדת האימהות יוצאת לדרך בראשון הקרוב:

צעדת האימהות יוצאת לדרך בראשון הקרוב: "לשנות את הוראות הפתיחה באש"

בראשון הקרוב תצא לדרך צעדת האימהות לכיוון גבול הרצועה בדרישה לשמנות את הוראות הפתיחה באש כך שחיילינו לא יימצאו בסכנה ויוכלו לפתוח באש חיה לעבר מחבלים שמסכנים את חייהם.

הצעדה תצא בשעה 11:00 מצומת עד הלום וצפויה להגיע לגבול הרצועה בסביבות השעה 19:00. שעה לאחר מכן תיפתח במקום עצרת מחאה של האימהות, חיילים משוחררים וחיילי מילואים, יחד עם משפחות שכולות מפורום "בוחרים בחיים", תנועות אם תרצו ותורת לחימה, תנוער הנוער אריאל ופעילים נוספים, בדרישה מהרמטכ"ל שלא לסכן את חיי חיילינו.

ההחלטה לצאת למחאה מגיעה על רקע נפילתו של הלוחם בראל אחיה חדריה שמואלי לאחר שחבל התקרב על לחריץ בגדר וירה לעברו, זאת מבלי שנפתחה לעברו אש מצד כוחותינו.

 

צופיה נהון, יוזמת הצעדה: "נפל דבר. אימהות ומשפחות החיילים מבינים שעם כל האהבה והמוטיבציה בה נשלח מיטב הנוער לצה"ל – חובתנו לעמוד על המשמר. חיילנו מופקרים מול האויב ובמקום להקשיב לטענותיהם, הצבא מנהל נגדם קמפיין תקשורתי. יחד עם משפחתו של בראל הי"ד אנו דורשות מהרמטכ"ל: שנה מיד את הוראות הפתיחה באש. אפשר לכל חייל לפתוח באש נגד מחבל בלי לחכות לאישור, בלי להיות כפוף למשפטנים או למח"טים. שדה הקרב הוא אכזרי ומוטב שיבכו אלף אימהות מחבלים ולא תבכה עוד אמא ישראלית אחת. אני קוראת לכל עם ישראל: הצטרפו אלינו".

מארגון תורת לחימה, מיוזמי העצרת, נמסר: "ימים ספורים לפני הירצחו של הלוחם בראל שמואלי הי"ד מטווח אפס על ידי מחבל חמאס, קראנו לרמטכ"ל כוכבי יחד עם מעל 100 משפחות שכולות, לחדול מהחמרת הפקודות וההוראות הבלתי מוסריות אשר כובלות את ידי הלוחמים. לרמטכ"ל יש אחריות. חובתו להביא את צה"ל להכרעה ולשמור על חיי הלוחמים".

מתן פלג, יו"ר תנועת אם תרצו: "צה"ל חייב להיות קשוב ללוחמים ולהפסיק את מסכת ההסתרה והערפול. כשלוחמים אומרים במפורש ולמצלמה "מסרסים אותנו בשטח, נשרפו לחברים שלנו רגליים מבקבוקי תבערה ולא קיבלנו אישור לירות", צריך להקשיב להם. במקום להשתיק את הביקורת, על מפקדי הצבא להתיר ללוחמים להגן על עצמם. נשבענו שמותו של בראל הי"ד לא יהיה לשווא ולכן נצעד ביום ראשון, בכדי לוודא שהוראות הפתיחה באש ישונו".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]