מחדל בריחת המחבלים מכלא גלבוע | ח"כ בן גביר הודיע: "אקדם הצעת חוק להחמרת תנאי הכליאה של האסירים" - 0404
מחדל בריחת המחבלים מכלא גלבוע | ח פלאש 90

מחדל בריחת המחבלים מכלא גלבוע | ח"כ בן גביר הודיע: "אקדם הצעת חוק להחמרת תנאי הכליאה של האסירים"

ח"כ איתמר בן גביר ממפלגת הציונות הדתית, הודיע הבוקר (שישי) כי הוא יוזם הצעת חוק, אשר תוביל להחמרת תנאי כליאת האסירים הביטחוניים בבתי הסוהר ברחבי ארצנו.

על פי ההצעה שיזם, יתוקן "חוק פקודת בתי הסוהר", כך שכל מי שיוגדר כאסיר ביטחוני המשתייך לארגון טרור שנלחם במדינת ישראל, לא יסופק לו בשר מכל סוג שהוא, ובכלל זה עוף או דגים. בנוסף, אסיר ביטחוני יהיה זכאי לביקור אחד בשנה לכל היותר של בני משפחה מדרגה ראשונה בלבד.

בדברי ההסבר נכתב, בין היתר: "על רקע תנאי הכליאה המשופרים של האסירים הביטחוניים המשתייכים לארגוני טרור שנלחמים במדינת ישראל, שרובם המוחלט כלוא בגין רצח יהודים, מוצע להחמיר בתנאים, על מנת למנוע מהאסירים הביטחוניים להמשיך ולהכווין פיגועים מהכלא ו/או לארגן אירועי בריחה ממאסרם. על מנת למנוע בריחת אסירים ביטחוניים המשתייכים לארגוני טרור, אסיר כאמור לא יוחזק באותו תא במשך יותר מ-30 ימים ברציפות, כך שאחת ל-30 ימים יועבר האסיר לתא אחר".

בן גביר הוסיף: "הצעת החוק שהגשתי היא מבחן לחברי הכנסת – מי שבאמת רוצה לשנות, חייב לתמוך בהצעה ולשלול מהמחבלים את מה ששוללים מהם בכל מדינה נורמלית. אני לא מצפה מחברי כנסת שתומכים במחבלים להצביע בעד החוק, אבל בהחלט כן מחברי כנסת שאוהבים את המדינה ורוצים לשנות את המצב ההזוי שאנו נמצאים בו כשמחבלים נהנים מתנאים מפנקים בכלא".

"לעמירם בן אוליאל שללו את הזכות לטלפונים, כי הוא אסיר ביטחוני. השב"ס מוכיח שאפשר גם אחרת, ואין שום היגיון שערבים יקבלו יותר מיהודים ואת זה נשנה בחוק", הוסיף בן גביר.

יונתן סינדל, פלאש 90

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]