ועדת הכנסת המליצה למנות את ווליד טאהא ליו"ר וועדת הפנים, באופוזיציה התנגדו: "נציג מפלגה תומכת טרור" - 0404
צילום: ערוץ הכנסת

ועדת הכנסת המליצה למנות את ווליד טאהא ליו"ר וועדת הפנים, באופוזיציה התנגדו: "נציג מפלגה תומכת טרור"

ועדת הכנסת בראשות ח"כ ניר אורבך מימינה החליטה להמליץ לוועדת הפנים והגנת הסביבה לבחור בח"כ ווליד טאהא מרע"ם כיו"ר הוועדה, במקום ח"כ סעיד אלחרומי שמת בחודש שעבר.

חברי הכנסת שמחה רוטמן, שלמה קרעי ואורית סטרוק התנגדו להצעה בטענה כי ח"כ ווליד טאהא הינו נציג של מפלגה תומכת טרור.

ההצעה אושרה בתמיכת שישה חברי כנסת מול התנגדותם של ארבעה חברי כנסת.

כזכור, ב־2013 השתתף טאהא במשלחת שביקרה באום־אל־פחם את משפחת המחבלים מפיגוע "ליל הקלשונים". ב-2018 פרסם חבר הכנסת מרע"ם פוסט הקורא לסוריה להיאבק נגד ישראל על רמת הגולן אותה כינה "אדמה ערבית סורית כבושה". ב־2019 טען טאהא כי הציונות היא "תנועה גזענית" ו"פרויקט של שנאה".  

ח"כ שלמה קרעי: "כמה סמלי שדווקא היום בצום גדליה, היום שבו נפוצה שארית הפליטה מאדמת ארץ ישראל, ועדת הכנסת מפקירה מחדש את אדמות הנגב והגליל. לאחר שמקימי הארץ הזו גאלו את אדמותיה בדם, יזע ודמעות, היום קואליציית בנט – עבאס אישרה מינוי יו"ר לוועדת הפנים, שמפקחת על התכנון והבניה, מהתנועה האסלאמית".

ח"כ סטרוק: "תומכי המחבלים יושבים בתוך הממשלה, בושה וחרפה לכם, קוראת לכם לעשות תשובה".

ח"כ שמחה רוטמן הזכיר ליו"ר הועדה ניר אורבך כי ימינה הצביעה נגד ריצה של רע"ם לכנסת, אורבך שרגע לפני הקמת הממשלה עוד עשה קולות של התנגדות לממשלה עם רע"ם, השיב: "ווליד טאהא ראוי שיהיה בכנסת".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]