לאחר המחדל, בשב"ס מעדכנים: אלו הצעדים שננקטו מאז בריחת המחבלים - 0404
לאחר המחדל, בשב ויקיפדיה

לאחר המחדל, בשב"ס מעדכנים: אלו הצעדים שננקטו מאז בריחת המחבלים

שירות בתי הסוהר הודיע הבוקר (חמישי) על הצעדים שננקטו מאז נודע דבר בריחתם של המחבלים מכלא גלבוע.

משב"ס נמסר הבוקר כי מיד לאחר היוודע דבר בריחתם של האסירים הנחתה נציבת בתי הסוהר על ניוד כלל האסירים באגף ופיזורם בין בתי הסוהר הביטחוניים במחוזות מרכז ודרום. על פי החלטת הנציבה האסירים לא ישובו למחוז הצפוני בשב"ס.

כמו כן, החליטה נציבת בתי הסוהר על עיבוי מעגלי האבטחה מבצע חיפושים ברמת פינוי תאים ואגפים, תגבור אגפים בסוהרים ושבירת שגרה ונעילת תאי האסירים הביטחוניים במהלך היום כולו ומבצע הניודים שמטרתו פיזור מוקדי הכח והפרדת כלל אסירי הג'יהאד האסלאמי המוחזקים בשב"ס, עד כה פוזרו כ-300 אסירי גיהאד.

עוד הנחתה הנציבה על מתן קשב ומענה לצרכים בכלל מתקני הכליאה שמנהל השב"ס.

במהלך יישום התכנית נתקלו סוהרי שב"ס במספר הפרות סדר והצתות אשר טופלו מיידית תוך השגת שליטה מיידית על האירועים.

עם צאת החג פרסמה נציבת בתי הסוהר אגרת לסוהרות והסוהרים המתייחסת לאירוע הבריחה בגלבוע ולהשלכותיו. לצד ההכרה בכובד משקל האירוע מחזקת הנציבה את רוחם של סוהרי הארגון המשרתים את המדינה במקצועיות ומתוך תחושת שליחות והבנה כי הארגון נמצא בשגרת חירום.

בעקבות הביקורות על היד החופשית של המחבלים הכלואים והטענות כי הם מנהלים בפועל את בתי הכלא, נמסר מדוברות שירות בתי הסוהר כי "שב"ס ימשיך לפעול בנחישות לסיום המשימה ולממש את ריבונותו במתקני הכליאה כולם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]