שנה טובה | סיכום חדשות החג - 0404
שנה טובה | סיכום חדשות החג פלאש 90

שנה טובה | סיכום חדשות החג

המצוד נמשך. כוחותינו סורקים כל העת בחיפושים אחר ששת המחבלים שנמלטו מכלא גלבוע ביום שני. מדובר צה"ל נמסר כי בחיפושים משתתפים שני גדודים, שש פלוגות, שני צוותי איסוף וכמה צוותים מיוחדים. לצד המאמץ המודיעיני והמבצעי בשטח, החקירה מנוהלת במשטרה תחת צו איסור פרסום שהוצא בבימ״ש.

עשרות מחבלים מכלא עופר המזוהים עם הג'יהאד האסלמי נלקחו לתאי ענישה לאחר שהביעו התנגדות לפיזורם – משב"ס נמסר: "על פי הנחייתה המבצעית של נציבת בתי הסוהר החל תהליך ניוד ופיזור של כל אסירי הג'יהאד האסלמי בין בתי הסוהר הביטחוניים השונים. עד כה נוידו כ-170 אסירים ועד לסוף השבוע צפוי להסתיים ניודם של יותר מ-400. לאחר שמספר אסירים בכלא עופר הביעו התנגדות למעבר, הם נלקחו לתאי ענישה ויישפטו בדין משמעתי".

אסיר מכלא גלבוע שפך מים רותחים על פניו של סוהר במהלך העברת האסירים הביטחוניים לבתי כלא אחרים לאחר המלטות ששת המחבלים. הסוהר לא נפגע והאסיר הועבר לבידוד.

ארגון הטרור חמאס מאיים בעקבות הסנקציות נגד אסירים ביטחוניים לאחר בריחת ששת המחבלים. "אנחנו מזהירים את ישראל מפני המשך צעדי הנקמה שפוגעים בזכויות האסירים. ישראל נושאת באחריות המלאה על התוצאות של מדיניות מסוכנת זו. לא נשתוק על הפגיעה בזכויות שלהם  – האסירים לא יישארו לבד במערכה".

כוחות מיחידת מצדה, כוחות צה"ל ויחידות מיוחדות הוזעקו לכלא קציעות שבנגב בעקבות התפרעויות מחבלים, אשר במהלכן הציתו 7 תאים באגף הג'יהאד האסלאמי. המחבלים פתחו בהתפרעויות בעקבות המלטות ששת המחבלים מכלא גלבוע. אסירים ביטחוניים הציתו תאים גם בכלא רמון במהלך התפרעויות במקום. משב"ס נמסר כי שריפה פרצה בשני תאים באגפים שונים בכלא, אך הושגה שליטה על האש.

נתי שוחט, פלאש90

מטוסי קרב תקפו אתר לייצור רקטות של ארגון הטרור חמאס, וכן מתחם צבאי בחאן יונס בו ממוקם מפעל בטון, המשמש לבניית מנהרות טרור. המתחם ממוקם במרחב אזרחי בסמוך לאתרי תרבות, מסגדים ומתקן מים. עדות נוספת לכך שחמאס ממקם במכוון את נכסיו בלב האוכלוסיה האזרחית ברצועה. התקיפות בוצעו בתגובה להפרחת בלוני התבערה לשטח ארצנו. 

גבר כבן 30 נפצע באורח קשה מאוד לאחר שנפל מגובה של כ-4 קומות ברחוב שביל התנופה בתל אביב. חובשים ופראמדיקים של מד"א ופינו אותו לבית החולים איכילוב. חובשי מד"א רכובים על אופנועים גל סלהוב ונועם אסולין סיפרו: "הפצוע שכב בסמוך לבניין כשהוא סובל מפגיעה רב מערכתית קשה מאוד. אזרחים שהיו במקום סיפרו לנו שהוא נפל מגובה של מספר קומות. הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים בשטח ופינינו אותו לבית החולים כשמצבו קשה מאוד והוא מחוסר הכרה".

גבר בן 31 נפצע באורח קשה מדקירות במהלך קטטה בשדרות דגניה בחיפה. חובשים ופראמדיקים של מד"א פינו אותו לבית החולים רמב"ם.

גבר כבן 50 טבע למוות בחוף בחוף המרפסת (סטלה ביץ') בדרך בן גוריון בבת ים. חובשי מד"א אחמד אבו סייף ודורון סלימי סיפרו: "כשהגענו לחוף ראינו את המצילים מבצעים פעולות החייאה בגבר שנמשה מחוסר הכרה מהמים. המשכנו את הטיפול הרפואי וביצענו פעולות החייאה מתקדמות שכללו הנשמות, עיסויים ומתן תרופות אבל לצערנו בסופן נאלצנו לקבוע את מותו".

גבר כבן 30 טבע למוות בחוף מכמורת. הפרמדיקים של מד"א רפי שבע ובן כוכבי, סיפרו: "כשהגענו לחוף הייתה המולה רבה. האזרחים שהיו בחוף סיפרו לנו שהם חילצו מהמים שלושה טובעים שנסחפו לעומק. גבר כבן 30 שכב על קו המים כשהוא מחוסר הכרה וטובע נוסף היה בהכרה מעורפלת. מיד התחלנו בטיפול רפואי בטובע שהיה מחוסר הכרה ולאחר פעולות החייאה ממושכות נקבע מותו בשטח. הטובע השני טופל בתרופות וחמצן ופונה לבי"ח כשמצבו קשה. הטובע השלישי שחולץ מהים נבדק במקום ולא נזקק לפינוי לבית החולים".

המשטרה עצרה תושב תל אביב כבן 30 בחשד שדקר אדם אחר במהלך קטטה. בהתאם לצרכי החקירה וממצאיה תבקש המשטרה להאריך את מעצרו בבית משפט השלום.

גבר בן 47 נפצע בינוני לאחר שהתרסק עם מצנח רחיפה בשטח פתוח דרומית לארסוף. חובשים ופראמדיקים של מד"א פינו אותו לבית החולים בלינסון. 

8 בני אדם נפגעו קל משאיפת עשן לאחר ששריפה פרצה בקומה הראשונה בבניין מגורים בן 9 קומות, ברחוב הרב יעקב ברמן ברחובות. חובשים ופראמדיקים של מד"א פינו אותם לבית החולים קפלן.

רוכב אופניים חשמליים כבן 13 נפצע באורח בינוני לאחר שהתנגש ברכב חונה בשדרות מיכה רייסר בלוד. חובשים ופראמדיקים של מד"א פינו אותו לבית החולים שמיר אסף הרופא.

3 פצועים, בהם, נער כבן 17 במצב בינוני, ו- 2 פצועים נוספים במצב קל לאחר שרכבם התנגש בעץ ברחוב בנימין מזר בירושלים. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי והם פונו לביית החולים הדסה עין כרם.

אשה כבת 50 נמשתה מהים לאחר שאיבדה את הכרתה במים על רקע רפואי, סמוך לחוף גלי גיל, בנהריה. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו לה טיפול רפואי והיא פונתה למרכז הרפואי לגליל בנהריה, תוך כדי פעולות החייאה.

לוחמי האש וסולם גבהים מתחנת קריות בפיקודו של להב אורן צוקרמן הוזעקו לחילוץ אדם שנתקע במחצבת נשר בגובה של כשלושים מטרים.

ילד בן 11 פונה במצב קשה לאחר שהוכש על ידי נחש במושב במועצה אזורית מטה יהודה. צוות מד"א שהגיע למקום העניק לו טיפול רפואי ופינה אותו לבית החולים הדסה עין כרם.

החל מהערב, צאת ראש השנה, משלחת מגן דוד אדום מפעילה באוקראינה את מערך הבדיקות המהירות (מולקולריות) – לעשרות אלפי הישראלים אשר הגיעו לתפילות ראש השנה באומן. המשלחת, המונה למעלה ממאה חובשים ופראמדיקים, יצאה לבקשת משרד ראש הממשלה, משרד הבריאות ומשרד החוץ ופועלת בשיתוף פעולה עם הצלב האדום האוקראיני ושגרירות ישראל במקום על מנת לאפשר לישראלים לחזור לארץ בבטחה.

משרד החוץ של סין הודיע כי המדינה תקיים קשרים דיפלומטיים עם משטר הטליבאן. סין מכבדת את הריבונות והעצמאות של אפגניסטן – כך נמסר. במקביל טליבאן חשף את הרכב ממשלתו החדשה באפגניסטן, בראשות הממשלה יעמוד מולא חסן אחונד. 

רעידת אדמה בעוצמה 7 הורגשה במקסיקו. מערכות ההתרעה של ארצות הברית הזהירו מצונאמי שעלול להגיע בעקבות הרעידה.

38,975 בני אדם אובחנו כחיוביים לקורונה ביממה האחרונה בבריטניה.

15,000 בני אדם אובחנו כחיוביים לקורונה ביממה האחרונה במקסיקו.

כ-100 אלף מטיילים פקדו את שמורות הטבע והגנים ברחבי ארצנו. מרשות הטבע והגנים נמסר כי האתרים המובילים היו גן לאומי ירקון, גן לאומי תל אשקלון, גן השלושה, גן לאומי קיסריה, חורשת טל ושמורת עין גדי.

את סיכום חדשות החג ערכה נועה מגיד.  

נתקלתם באירוע חשוב ואתם רוצים לדווח עליו? שלחו הודעה פרטית למספר הסלולרי של חדשות 0404: 054-3070000. (ניתן לשלוח אלינו הודעת וואטסאפ או הודעת סמס). מערכת חדשות 0404 אינה מפעילה קבוצת וואטסאפ. (נא לא לפנות בעניין קבוצת וואטסאפ).  

ניתן להוריד ללא כל עלות את אפליקציית חדשות 0404 מחנויות גוגל ואפל.  

מערכת חדשות 0404 מאחלת שנה טובה לכל בית ישראל.

 

 

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]